Aktualności

Women in Tech Summit 2020 z udziałem PW

Baner reklamujący Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Po raz trzeci Politechnika Warszawska bierze udział w konferencji Perspektywy Women in Tech Summit i po raz trzeci zajmujemy się koordynowaniem udziału naszej Uczelni w tym projekcie. 

Rozpoczynamy corocznę akcję - Stypendium pod Choinkę

Mimo, że powoli końca dobiega rok niezwykły, z wielu powodów, i oczekiwania w stosunku do niego również były inne niż zawsze, mamy ogromną przyjemność poinformowania, że coroczna akcja Stypendium pod Choinkę, odbędzie się zgodnie z planem. Studenci i doktoranci, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością na polu promocji nauki, po raz kolejny mają szansę zdobycia specjalnego stypendium, na które środki zbierane były podczas ubiegłorocznego kiermaszu świątecznego.

Wróciły czaty z Prorektorem ds. Studenckich

Nowy Prorektor ds. Studenckich prof. Robert Zalewski postanowił kontynuować tradycję wirtualnych dyżurów, rozpoczętą w marcu przez swojego poprzednika na stanowisku - prof. Janusza Walo. Podobnie jak wiosną i latem wspieramy organizację spotkań, promujemy je i moderujemy.  

Poprowadziliśmy webinar dla studentów

Grafika podsumowująca webinar

Jak wypromować projekt swojego koła naukowego? O czym pamiętać, prowadząc social media? Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z kalendarzem? Co łączy ekologię i kosmos? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy podczas webinaru dla studentów PW pt. "Jak promować i nie zwariować". Warsztaty odbyły się 17 października na platformie MS Teams. 

W tym roku o studiach na PW opowiadaliśmy online

Tegoroczny Salon Maturzystów, organizowany przez Fundację Perspektywy odbył się w formie online. Wśród stoisk innych uczelni nie zabrakło również Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska uczestniczyła w Nocy Innowacji

Wybrane wydziały i koła naukowe Politechniki Warszawskiej wzięły udział w ogólnopolskim wydarzeniu organizowanym przez Fundację Digital Poland – Noc Innowacji. Biuro Promocji nadzorowało działania z ramienia PW.

Kampania antywirusowa

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 104/2020 z 30 września 2020 r., § 14, Biuro ds. Promocji i Informacji organizuje akcję informacyjną jak postępować na Politechnice aby chronić siebie i innych przed zarażeniem koronawirusem SARS-Cov-2.

Pomagaliśmy promocyjnie i organizacyjnie w Przasnyszu

Biuro ds. Promocji i Informacji wsparło Wydział MEiL w organizacji i promocji ceremonii podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego na lotnisku w Sierakowie koło Przasnysza.

Sesja zdjęciowa Władz Politechniki Warszawskiej

23 i 24 września w Gmachu Głównym odbyła się sesja zdjęciowa władz PW. Sesję w całości zorganizowało i koordynowało Biuro ds. Promocji i informacji. Władze Politechniki Warszawskiej wybrane na kadencję 2020-2024 sfotografowane zostały przez członków Klubu Filmowo-Fotograficznego FOCUS.

Co to był za film! Kino samochodowe na PW

Kino samochodowe na terenie parkingu BIS II – pomysł BPI PW, fot. BPI

Parking BIS II zamienił się w piątkowy wieczór 18 września w olbrzymią salę kinową. Na terenie pomiędzy Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej zaprezentowaliśmy film “Zegar Czarnoksiężnika”.

Kino samochodowe na PW

Zapraszamy na wyjątkowy seans filmowy, który odbędzie się 18 września o 19.00 na parkingu BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej.

Drzwi Otwarte online – część druga

Zapraszamy w środę 1 lipca na drugą odsłonę Drzwi Otwartych Politechniki Warszawskiej. Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w PW.

Komunikat w sprawie pracy BPI

Biuro ds. Promocji i Informacji pracuje od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt i innych dni wolnych wynikających z decyzji władz PW) w godz. 8.00-16.00.

Od 1 czerwca działa też Sklep internetowy PW.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte online

Zapraszamy na wirtualną edycję Drzwi Otwartych

Chociaż tej wiosny nie możemy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy na wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Wyniki głosowania w drugiej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW

Za nami już druga edycja Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. W tym roku do BP PW zgłoszono 20 projektów. Spośród nich wybrano 17 spełniających wszystkie wymogi regulaminowe. Po fazie głosowania do realizacji zostały skierowane aż 4 projekty! 

Zapraszamy na czaty z Prorektorem ds. Studenckich

Ze względu na pandemię Uczelnia zaczęła pracować w ograniczonym trybie, głównie zdalnie. Taka niecodzienna sytuacja wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Dlatego prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich zainicjował dyżury online, z wykorzystaniem platformy MS Teams. Pomagamy mu w sprawach organizacyjnych, informacyjnych, promocyjnych oraz moderujemy spotkania.   

Budżet Partycypacyjny PW - głosujemy!

Budżet Partycypacyjny PW

Znamy listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. Czas rozpocząć głosowanie! W tym roku w BP PW możemy oddać swój głos na 1 z 17 projektów spełniających wszystkie wymogi regulaminowe. 

Budżet Partycypacyjny PW – lista projektów zakwalifikowanych do etapu głosowania

Budżet Partycypacyjny PW

Poznaliśmy listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. W tym roku do BP PW zgłoszono 20 projektów, które zostały zweryfikowane pod kątem formalnym i merytorycznym. Spośród nich wybrano 17 spełniających wszystkie wymogi regulaminowe.

Komunikat ws. pracy BPI

Logo BPI

W okresie od 13 marca 2020 roku do odwołania Biuro ds. Promocji i Informacji pracuje w trybie pracy zdalnej. 

PW z dwiema nagrodami Genius Universitatis 2020

Fot. Michał Sierszak

Jury konkursu doceniło Politechnikę Warszawską za działania związane z nieszablonową kampanią rekrutacyjną w roku akademickim 2019/2020. Podczas gali, która odbyła się w trakcie XXXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2020, przyznano nam główną nagrodę w kategorii content marketing, a także dyplom za zajęcie drugiego miejsca w kategorii reklama prasowa.

Za nami Bal Karnawałowy!

Fot. BPI

W drugą sobotę lutego Duża Aula Gmachu Głównego zmieniła się w magiczne miejsce, wypełnione kolorowymi postaciami. A to wszystko w ramach politechnicznego Balu Karnawałowego.

Bal Karnawałowy dla dzieci pracowników PW

Bal Karnawałowy PW

Zapraszamy do wzięcia udziału w karnawałowej podróży międzykontynentalnej.

Szkolenia dla doktorantów z wystąpień publicznych i komunikacji

Pierwsza grupa doktorantów podczas szkolenia

Po co i jak popularyzować naukę, jakie są najważniejsze zasady dobrego wystąpienia publicznego, jak wypowiadać się dla mediów? - m.in. takie zagadnienia obejmował program zorganizowanego przez nas bezpłatnego szkolenia. Warsztaty odbyły się 15 i 16 stycznia 2020 roku w Pałacyku Rektorskim. 

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy ponad 28 tys. złotych!

Fot. BPI

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. To właśnie dzięki Wam zebraliśmy w tym roku 28 077,98 zł, które przeznaczymy na Stypendium pod choinkę. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście.

Za nami zimowa edycja International Festival of Warsaw

Fot. BPI

To był świąteczny weekend na Politechnice Warszawskiej. Wszystko za sprawą zimowej edycji International Festival of Warsaw - wyjątkowej imprezy promującej wielokulturowość, studencką mobilność i aktywność, a także popularyzującej naukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.