Aktualności

International Festival of Warsaw – Winter Edition

Zapraszamy na zimową edycję International Festival of Warsaw na PW!

Magiczny klimat zdominuje wszystkie atrakcje czekające na gości zimowej edycji International Festival of Warsaw, wyjątkowej imprezy, która odbędzie się 7 i 8 grudnia na Politechnice Warszawskiej. Przez cały weekend uczestników świątecznie zaskakiwać będzie nauka i kultura.

Piąta edycja Kiermaszu Świątecznego PW

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny już 3 i 4 grudnia!

Kolejny raz na Placu Politechniki przed Gmachem Głównym zapanuje bożonarodzeniowa atmosfera. Już po raz piąty w świątecznym domku Politechniki Warszawskiej na darczyńców będą czekać specjalne gadżety PW. Wszystko po to, aby wesprzeć zdolnych i aktywnych studentów PW. Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny już 3 i 4 grudnia!

"Stypendia pod choinkę" wręczone po raz czwarty

Rozdanie dyplomów dla laureatów "Stypendium pod choinkę", fot. BPI

Podczas Gali Złotej Kredy jedenastu studentom i doktorantom zostały przyznane nagrody za wyjątkową aktywność w sferze promowania Uczelni oraz popularyzacji nauki. Stypendia mogły zostać sfinansowane dzięki darczyńcom, którzy odwiedzili zeszłoroczny Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

PRomocjusze - Nowy Program Biura Promocji Politechniki Warszawskiej!

Zostań PRomocjuszem BPI i zdobądź nowe doświadczenie!

Biuro ds. Promocji i Informacji poszukuje osób chętnych do współpracy. Weź udział w prekursorskim projekcie, zdobądź nowe doświadczenie i promuj naukę razem z nami.

Wsparcie promocyjne projektu Comixify i podcast "Bobotechnika wyjaśnia" docenione przez jury konkursu „proMYK”

Dyplomy, fot. BPI

Politechnika Warszawska otrzymała dwa wyróżnienia za działania popularyzujące naukę oraz uczelnię i działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów.

12 nowych defibrylatorów na Politechnice Warszawskiej

Fot. BPI

Na terenie Politechniki Warszawskiej pojawiło się 12 nowych defibrylatorów, zakupionych w ramach Budżetu Partycypacyjnego PW. Nowoczesny sprzęt będzie służył pracownikom uczelni, studentom i okolicznym mieszkańcom.

Nowa strona PW coraz bliżej

Fot. CZIiTT

Rozpoczynamy kolejny etap prac nad nową stroną internetową Politechniki Warszawskiej. Pod koniec maja, pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przedstawili pracownikom BPI finalny raport z wynikami trwającej od kilku miesięcy analizy struktury treści strony internetowej Politechniki Warszawskiej. Teraz czas na przygotowanie projektu nowej strony.

Politechniczny akcent podczas International Festival of Warsaw 2019

Podczas International Festival of Warsaw uczestnicy mieli okazję odwiedzić stanowiska trzech kół naukowych PW, fot. BPI

International Festival of Warsaw to piknik rodzinny odwiedzany przez mieszkających w stolicy przedstawicieli międzynarodowej społeczności. Podczas wydarzenia, które odbyło się 1-2 czerwca w Parku Agrykola, zaprezentowali się studenci kilku kół naukowych Politechniki Warszawskiej.

Trzecia edycja Nocy Muzeów na PW już za nami

Jedną z głównych atrakcji Nocy Muzeów na PW były spacery prowadzone przez przewodników warszawskich, fot. BPI

Trzy wyjątkowe wydarzenia, mnóstwo zwiedzających i pogoda, która pozwoliła w pełni docenić urok tego wieczoru – tak właśnie można opisać kolejną politechniczną edycję Nocy Muzeów, która odbyła się 18 maja.

Kolejny etap prac nad nową stroną internetową PW

Fot. CZIiTT

Prace nad nową stroną internetową Politechniki Warszawskiej trwają. Pod koniec kwietnia pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przeprowadzili warsztaty z elementami Design Thinking, podczas których puściliśmy wodze fantazji i zbudowaliśmy makiety idealnych stron.

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie już trzecią w historii Politechniki Warszawskiej.

W tym roku Politechnika Warszawska po raz trzeci weźmie udział w jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji kulturalnych, czyli Nocy Muzeów. Zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru 18 maja w zakamarkach naszej Uczelni. Przygotowaliśmy atrakcje, które uczynią go niezapomnianym.

Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”

Strefa Młodego Inżyniera, jak i sam Piknik, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, fot. BPI

Tysiące małych pasjonatów nauki wraz z rodzicami odwiedziło w tym roku Stadion Syrenki Politechniki Warszawskiej podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego – „Od MIKRO do MAKRO”. Strefa Młodego Inżyniera, mini escape room, dmuchańce, wóz strażacki, gry i wiele innych atrakcji czekało podczas pikniku na dużych i małych.

Drzwi Otwarte 2019 – podsumowanie

Drzwi Otwarte PW odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych studiami technicznymi, fot. BPI

W miniony weekend kampus Politechniki Warszawskiej po raz kolejny przywitał kandydatów na studia. W sobotę i niedzielę odbyła się coroczna akcja Drzwi Otwarte, podczas której osoby zainteresowane studiami technicznymi mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni, porozmawiać ze studentami i pracownikami, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Budżet Partycypacyjny PW – znamy wyniki głosowania!

W głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego PW oddano 2959 ważnych głosów.

Z wielką radością ogłaszamy wyniki głosowania w pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej.

Strona internetowa Systemu Identyfikacji Wizualnej PW

Zachęcamy do korzystania ze strony poświęconej Systemowi Identyfikacji Wizualnej PW (SIW PW), którą przygotowało nasze biuro. Strona powstała, aby zaprezentować założenia i kluczowe cechy nowego SIW PW.

Młodzież dla młodzieży. Podsumowanie konferencji What’s Next Meeting na PW.

Gospodarzem i partnerem strategicznym młodzieżowej konferencji What's Next Meeting była Politechnika Warszawska, fot. BPI

W weekend 30-31 marca na Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja młodzieżowa What’s Next Meeting. Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję brać udział w seminariach i panelach poświęconych rozwojowi osobistemu, różnorodnym formom edukacji, biznesowi oraz nowym technologiom. Politechnika Warszawska była gospodarzem i partnerem strategicznym wydarzenia.

Szkolenie z rankingów i indeksowania dla Wydz. Architektury

Zwiększenie świadomości na temat rankingów oraz znaczenia przygotowywania, opisywania i promowania prac naukowych - to główny cel szkoleń dla pracowników naukowych i naukowo dydaktycznych PW, które prowadzimy wspólnie z pracownikami Biblioteki Głównej. 28 marca 2019 roku w Pałacyku Rektorskim zorganizowaliśmy spotkanie dla Wydziału Architektury.

What’s Next Meeting na PW

Konferencja What's Next Meeting 2019 odbędzie się 30-31 marca 2019 r. w Gmachu Głównym PW.

W ostatni weekend marca zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, gdzie odbędzie się największa, w tym roku, biznesowa konferencja, zorganizowana przez młodzież dla młodzieży. Pierwsza edycja What’s Next Meeting odpowie na aktualny problem społeczny, jakim jest zagubienie młodzieży wśród potencjalnych dróg kariery oraz niepewność przy wyborze własnej ścieżki rozwoju.

Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”

Zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”.

Politechnika Warszawska i Fundacja Zwalcz Nudę połączyły siły przy organizacji jednego z największych, rodzinnych wydarzeń w Warszawie. Dzięki współpracy, w tym roku XIII edycja Warszawskiego Pikniku Rodzinnego jest organizowana wraz z politechnicznym Piknikiem Edukacyjnym „Od MIKRO do MAKRO”. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia 2019 r. na Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej, przy ul. Batorego 10a, w godzinach 12:00-17:00.

Gra terenowa „Portal Kandydata – Wejdź do Świata PW”

Gra terenowa „Portal Kandydata – Wejdź do Świata PW”

Łamanie szyfru "Enigmy", wymyślanie własnego łazika marsjańskiego, czy "podróż" między Warszawą a Sieradzem - to tylko część zadań, z którymi zmierzą się uczestnicy politechnicznej gry miejskiej, przygotowanej przez Biuro ds. Promocji i Informacji z okazji pierwszego dnia Drzwi Otwartych PW. Zapraszamy do udziału w zabawie już 6 kwietnia między 11:00 a 16:00.

PW kobiecymi oczami – akcja Dziewczyny na Politechniki

Zapraszamy na spotkanie "PW kobiecymi oczami".

Tak samo jak w ubiegłym toku, również w tym, Drzwi Otwarte łączymy z akcją Dziewczyny na Politechniki. Z tej okazji Biuro ds. Promocji i Informacji organizuje wyjątkowe spotkanie – „PW kobiecymi oczami”. Zapraszamy na wydarzenie 6 kwietnia 2019 r. o godz. 11.15.

XXXI Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2019 już za nami

Z kandydatami na studia rozmawiał również Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, fot. BPI

Studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń edukacyjnych w kraju. Podczas targów, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki dniach 8-9 marca 2019 r., osoby zainteresowane naszą Uczelnią mogły poznać aktualną ofertę kierunków i zasady rekrutacji.

PW docenione w konkursie Genius Universitatis 2019

PW nagrodzone w konkursie Genius Universitatis 2019, fot. BPI PW

Jury konkursu Genius Universitatis 2019 za reklamę prasową i content marketing doceniło nasze działania promujące Politechnikę Warszawską.

Politechnika Warszawska rysowana kredką - kolorowanki antystresowe dla maturzystów

Kolorowanki antystresowe PW, źródło: BPI PW

Specjalnie dla kandydatów na studia BPI przygotowało wyjątkowe kolorowanki antystresowe, przedstawiające elementy politechnicznej architektury oraz wyjątkowych naukowców.

Drzwi Otwarte 2019

Podczas Drzwi Otwartych poznasz projekty realizowane przez politechniczne koła naukowe.

Zapraszamy 6 i 7 kwietnia na Politechnikę Warszawską. Porozmawiaj ze studentami, poznaj projekty realizowane przez politechniczne koła naukowe, dowiedz się jak wygląda rekrutacja na studia.