Aktualności

Spotkaj się z nami na targach edukacyjnych

PW na targach edukacyjnych

Jak co roku na wiosennych targach edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich będzie można spotkać przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

Pracujemy nad nową stroną internetową

Pomóż nam zmienić naszą stronę.

Strona internetowa to wizytówka uczelni, która powinna być nowoczesna i przyjazna dla użytkownika. Jej głównym zadaniem powinno być dostarczanie najważniejszych informacji nt. funkcjonowania Politechniki. Prace nad nową politechniczną witryną internetową są w toku, a termin ich zakończenia planowany jest na koniec 2019 roku.

Budżet Partycypacyjny PW - wybierz najciekawszy projekt

Głosowanie na projekty Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 marca 2019 r.

Znamy już listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. To moment, w którym bardzo ważne jest zaangażowanie całej społeczności PW.

Budżet Partycypacyjny PW – projekty zakwalifikowane do etapu głosowania

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 marca 2019 r.

Znamy listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej. W pierwszej edycji programu wpłynęło 21 zgłoszeń, które przeszły weryfikację formalną i merytoryczną. Spośród nich wyselekcjonowano 11 spełniających wszystkie wymogi regulaminowe.

Lutowa odsłona szkoleń z rankingów i indeksowania

Razem z pracownikami Biblioteki Głównej zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy dwa szkolenia dla pracowników naukowych i naukowo dydaktycznych PW. Dotyczyły one rankingów oraz przygotowywania, opisywania i promowania prac naukowych. 

Merytorycznie o promocji uczelni – XXXII Konferencja Stowarzyszenia „PRom”

32. edycja konferencji "PRom" miała za zadanie przygotować m.in. do promocji uczelni w kontekście zmian wprowadzonych przez Konstytucję dla Nauki, fot. prom.edu.pl

Podczas trzydniowej konferencji „PR i Marketing Uczelni 2.0” rzecznicy polskich szkół wyższych i pracownicy biur promocji mieli okazję wziąć udział w specjalistycznych spotkaniach i warsztatach. Ich celem było wzmocnienie umiejętności kreowania wizerunku uczelni i popularyzowania nauki.

Za nami trzy szkolenia z indeksowania i promowania dorobku naukowego

Uczestnicy szkolenia podczas spotkania

Wspólnie z pracownikami Biblioteki Głównej przeprowadziliśmy trzy ogólnouczelniane szkolenia mające na celu zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia prawidłowego opisywania prac naukowych. Dzięki temu będziemy w stanie skuteczniej poprawić pozycję Politechniki Warszawskiej w zestawieniach cytowań i rankingach.

Zakończyliśmy I etap Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej

Za nami nabór zgłoszeń do I edycji Budżetu Partycypacyjnego PW

Projekty do pierwszej edycji programu przyjmowane były do 15 stycznia. Nadeszło do nas 21 zgłoszeń – za wszystkie bardzo dziękujemy!

Finał akcji Fundacji One Day na PW

Gwiazdka Fundacji One Day 2018, fot. BPI

Magia - tak można określić jednym słowem to co wydarzyło się 11 grudnia 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. To właśnie wtedy w Dużej Auli odbyła się kolejna Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Ponad 28 tys. – tyle zebraliśmy podczas Kiermaszu Świątecznego PW

Nasze stoisko opanowaly tłumy studentów i pracowników PW, fot. BP

Podczas tegorocznej, już czwartej edycji charytatywnego Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej zebraliśmy rekordową sumę 28 222,50 zł! Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście.

Mikołajki dla dzieci pracowników PW - zobacz zdjęcia

Mikołajki PW

Występ cyrkowy, Mikołaj i mnóstwo zabawy - tak wyglądały tegoroczne Mikołajki dla dzieci pracowników PW. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Rusza Budżet Partycypacyjny PW

Rusza Budżet Partycypacyjny PW

Politechnika Warszawska to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wykształcenie. To również centrum wspierania ambitnych i kreatywnych osób. To właśnie dla nich nasza Uczelnia uruchomiła Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej.

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Zapraszamy na Kiermasz!

Świąteczne gadżety Politechniki Warszawskiej, wigilijny barszcz i akcja rejestracji potencjalnych Dawców Fundacji DKMS – zapraszamy na tegoroczny Kiermasz Świąteczny PW. Ufundujmy wspólnie stypendia dla zdolnych studentów PW!

"Ławka z historią" – odsłonięcie tabliczek pamiątkowych

Ławka z historią, fot. BPI

W środę 14 listopada na ławkach znajdujących się przed gmachem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały odsłonięte specjalne tabliczki z krótkimi biogramami patronów – profesorów, naukowców, wynalazców, organizatorów uczelnianego życia i wybitnych specjalistów związanych z uczelnią. Wydarzenie jest elementem obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Czy wielka nauka może powstawać także w Polsce? Pracownicy, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej raz za razem udowadniają, że tak. Ich pomysły są wartościowe pod kątem badawczym, a przy tym wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnego świata. Z wybranych projektów i badań postała wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu", którą od 9 listopada 2018 roku można oglądać w Gmachu Głównym PW.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Ubrania i gadżety ze sklepu PW na Pikniku SSPW

Dziękujemy za zainteresowanie i wszelkie uwagi dotyczące sklepu, fot. BPI

Już po raz drugi studenci mogli zobaczyć i przymierzyć rzeczy ze sklepu internetowego PW podczas Pikniku Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

Kolorowy plan zajęć i kalendarz do pobrania

Fot. BPI

W tym roku BPI przygotowało dla studentów PW i uczniów plan zajęć oraz kalendarz akademicki do druku.

Politechnika Warszawska i Fundacja One Day nawiązały współpracę

Przy podpisaniu porozumienia obecni byli także: Paulina Król z Biura ds. Promocji i Informacji PW oraz Szymon Krzyżanowski z Fundacji One Day, fot. BPI

Współorganizacja „Gwiazdki One Day”, pomoc w realizacji projektu „Wsparcie na Starcie” oraz w stworzeniu platformy informacyjnej dedykowanej projektowi – takie założenia przewiduje umowa podpisana między Politechniką Warszawską a Fundacją One Day.

„Co to i gdzie to jest?” – odgadnij i wygraj gadżety PW

Rozpoznaj co przedstawia zdjęcie i wygraj nagrody ze Sklepu PW. Właśnie ruszył wakacyjny konkurs na FB naszej Uczelni. 

Spacer po PW z przewodnikiem śladami Powstania Warszawskiego

Biuro Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej zaprasza na spacer,  które pozwoli mieszkańcom Warszawy cofnąć się w czasie i lepiej zrozumieć wydarzenia tamtych lat. Spacer zorganizowany z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego przybliży historię Politechniki Warszawskiej, która podzieliła dramatyczny los swego miasta.

Promocja bolidu e-MaksPower z PROMykiem

Zespół pracujący nad projektem e-MaksPower

Politechnika Warszawska otrzyma główną nagrodę w konkursie na najlepsze projekty promujące uczelnie wyższe i ich aktywności, organizowanym przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom".

Portal Kandydata zdobywcą brązowego miecza w tegorocznej edycji konkursu KTR 2018

Polski konkurs reklamy KTR to coroczne, topowe wydarzenie skierowane do twórców branży medialnej i reklamowej, których działalność wpisuje się w jedną z kategorii: Craft, Design, Communication oraz najlepsza kampania społeczna. W jubileuszowej, piętnastej już edycji KTR, Portal rekrutacyjny Politechniki Warszawskiej został odznaczony brązowym mieczem w kategorii Design.