Politechnika na pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Stoiska kół naukowych Politechniki Warszawskiej na pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

fot. BPI

Cztery koła naukowe działające na naszej Uczelni i Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band zaprezentowały się podczas głównej imprezy plenerowej z okazji stuletniej rocznicy przyłączenia Mokotowa do Warszawy. "Zabawa 100-lecia – Mokotówka" odbyła się 18 czerwca 2016 w Parku Morskie Oko – Promenada. PW była jednym z partnerów wydarzenia. 

Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć dokonania Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej "Biomech", Koła Naukowego Robotyków i Koła Naukowego Energetyków. Na stoisku PW były także dostępne foldery informacyjne o naszej Uczelni.

Zobacz zdjęcia z "Mokotówki">>>

Flogiston pokazywał ciekawe reakcje chemiczne. Dzieciom szczególnie podobały się zielone płomienie i powstająca w wyniku eksperymentu trąba słonia.

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, fot. BPI

Członkowie "Biomechu" prezentowali endoprotezy i opowiadali, jak wykorzystuje się w medycynie druk 3D.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej "Biomech" opowiadają o swojej działalności, fot. BPI

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej "Biomech" opowiadają o swojej działalności, fot. BPI

Na stoisku KN Robotyków można było z kolei zobaczyć m.in. robota balansującego i elektroniczną katarynkę, która pozwala na odtworzenie dźwięków zapisanych na specjalnie przygotowanym do tego szablonie. Najmłodsi z uwagą obserwowali, jak dzięki drukarce 3D materializują się zaprojektowane w komputerze figurki pokemonów.

Figurki uzyskane przez Koło Naukowe Robotyków

Figurki uzyskane przez Koło Naukowe Robotyków, fot. BPI

KN Energetyków było nie tylko widać, ale też słychać. Wszystko za sprawą pokazywanej w trakcie pikniku turbiny gazowej. Studenci przedstawiali też możliwości paneli fotowoltaicznych.

Turbina gazowa Koła Naukowego Energetyków

Turbina gazowa Koła Naukowego Energetyków, fot. BPI

To, że nasza Uczelnia to nie tylko naukowe odkrycia, udowodniła Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band, która pojawiła się na scenie "Mokotówki" i zaprezentowała własne interpretacje znanych przebojów. 

Występ Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band

Występ Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band, fot. BPI