Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2017 za nami

Tysiące miłośników nauki odwiedziło w tym roku Politechnikę Warszawską podczas Pikniku Edukacyjnego. Pasjonujące wykłady, warsztaty z programowania, pokazy kół naukowych i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej OD MIKRO DO MAKRO w tym roku odbył się pod hasłem "Od zabawy do technologii".

W piątek, 9 czerwca 2017 roku, zaprosiliśmy młodzież na interesujące wykłady, które poprowadzili wykładowcy Politechniki Warszawskiej z wydziałów: Chemicznego, Elektroniki i Technik Informacyjnych, Elektrycznego, Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych. Młodzież m.in. poznała fascynującą historię światła, właściwości laserów oraz dowiedziała się, jak najnowsze technologie pomagają w leczeniu nowotworów. Uczniowie przyjrzeli się także zagubionym między wymiarami fraktalom, a także poznali bliżej narzędzie, którym posługują się na co dzień, czyli Internet.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia Pikniku »

Drugiego dnia Pikniku, 10 czerwca 2017 roku na terenie położonym między Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Wydziałem Inżynierii Lądowej a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, stanęło prawdziwe naukowe miasteczko. Swoje stoiska miały tam Koła Naukowe PW. Podczas ich pokazów uczestnicy mogli przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia.

Firma Chriss przeprowadziła dla uczestników Pikniku grę terenową. W CZIiTT odbyły się warsztaty z programowania na różnych poziomach dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczyli się także zarządzania projektami. W lobby CZIiTT stanęły też stoiska związane z technologią druku 3D. Na najmłodszych czekały atrakcje takie jak: dmuchańce, malowanie twarzy, duży basen z piłeczkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ciągnik i autobus elektryczny firmy URSUS.

Piknik wspólnie zorganizowały: Biuro ds. Promocji i Informacji PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Partnerem wydarzenia była firma URSUS, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy

Zdjęcia z drugiego dnia Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej »