Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Tego dnia naszym przewodnikiem będzie Hanna Dzielińska (znana jako Hanka Warszawianka), dziennikarka, varsavianistka i popularyzator historii miasta. Na spacery obowiązują zapisy. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe.

Spacer godz.: 15:00 "Kto mi dał skrzydła"

Zapisy >>>

Co łączyło naukowca, który rozszyfrował system sterowania rakiety V2 z człowiekiem o kryształowym charakterze? Jak Stanisław August wpłynął na kształt Politechniki? Który z uczelnianych gmachów jest prawdziwą gwiazdą filmową? Kto i gdzie zaprojektował dla studentów pracownię „napowietrzną”? Po co inżynierom były paradne dziedzińce?

Spacer godz.: 17:00 "Architektura wyobraźni"

Zapisy >>>

Który z książkowych bohaterów uczył się jeździć na rowerze na terenie uczelni? Co łączy stołeczną Politechnikę z Egiptem? Jak luksusowa kamienica przeszła w ręce akademików? Fragmenty jakich ikonicznych budowli przechowali w swoim gmachu profesorowie Wydziału Architektury? Ile wspólnego ma akademik na placu Narutowicza z pierwszym w Europie spawanym mostem?

Organizatorem spaceru z przewodnikiem jest Biuro ds. Promocji i Informacji.