Dziękujemy za udział w spacerze po PW

Zdjęcie uczestników spaceru i przewodnika stojących przy tablicy pamiątkowej na terenie Kampusu Centralnego

Spacer był idealną okazją, żeby lepiej poznać PW

To była pełna ciekawych opowieści wycieczka po najważniejszych budynkach Kampusu Centralnego PW. Kilkudziesięcioosobowa grupa miała okazję poznać historię placu Politechniki, Gmachu Głównego, budynków na Kampusie Centralnym i znanych osób związanych z naszą Uczelnią. Spacer zorganizowaliśmy z wyjątkowej okazji - 15 listopada, czyli w Dzień Politechniki Warszawskiej.

Po zakamarkach PW oprowadzał Piotr Wierzbicki - znany przewodnik warszawski (prowadzący projekt Warszawa na Wyrywki), od lat zaprzyjaźniony z Politechniką. Opowiadał o kulisach powstania naszej Uczelni, projektowaniu i budowie Gmachu Głównego, w tym Dużej Auli, politechnicznych dziedzińcach, wojennych losach naszej Uczelni. Uczestnicy spaceru odwiedzili Salę Senatu. Poznali też związki PW z Gabrielem Narutowiczem, Ignacym Mościckim, Janem Czochralskim czy bohaterami "Kamieni na szaniec". Nie zabrakło ciekawostek architektonicznych i zabawnych historii, w tym studenckich legend.

Półtorej godziny minęło błyskawicznie.

Dziękujemy wszystkim za udział w spacerze i - mamy nadzieję - do zobaczenia podczas kolejnej wycieczki!

Dziękujemy za udział w spacerze po PW
  • Currently 0 out of 5 Stars.
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.