Spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem - pracownikiem PW i himalaistą

Marcin Kaczkan podczas spotkania

Himalaista z PW zaprezentował zdjęcia z wyprawy oraz odpowiedział na pytania publiczności, fot. BPI

Mała Aula wypełniona po brzegi pasjonatami gór to niecodzienny widok. 5 kwietnia 2018 odbyło się spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem, uczestnikiem ostatniej, zimowej wyprawy na K2. Dr Kaczkan opowiadał o przygotowaniach do ekspedycji, jej przebiegu i kulisach życia pod górą gór.

Dr inż. Marcin Kaczkan na co dzień jest pracownikiem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, a bardziej ekstremalnych wrażeń szuka w wysokich górach. Aby przybliżyć sylwetkę naszego himalaisty postanowiliśmy zorganizować spotkanie. Wydarzenie było otwarte również dla osób spoza PW - chcemy otwierać się na miasto, pokazywać naszą uczelnię jako miejsce pełne ciekawych ludzi, pasjonatów.

Dr Kaczkan zaprezentował zdjęcia i filmy z wyprawy oraz odpowiadał na liczne pytania zgromadzonej publiczności. Podczas spotkania Prorektor ds. Studenckich PW, prof. Janusz Walo wręczył dr. Kaczkanowi list gratulacyjny od Rektora PW, prof. Jana Szmidta.

Wręczenie listu gratulacyjnego, fot. BPI

Spotkanie poprowadziła Monika Bukowska z naszego Biura.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie PW.