Prezentacja o PW w Galerii Wzornictwa Polskiego

Do Galerii trafiło 600 dzieł, fot. BPI PW

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową wystawę stałą – Galerię Wzornictwa Polskiego. System Identyfikacji Wizualnej PW został wyróżniony przez kuratorów wystawy i jest pokazany w galerii w formie prezentacji.

15 grudnia 2017 Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło długo wyczekiwaną Galerię Wzornictwa Polskiego, pokazującą najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk – od początku XX wieku po czasy współczesne.

Obok imponujących eksponatów wyświetlane są również dwie prezentacje pokazujące ciekawe polskie projekty. Wśród materiałów wideo prezentowana jest również animacja o Systemie Identyfikacji Wizualnej PW, pokazująca wachlarz możliwości, jakie daje nam koncepcja zaprojektowana dla Politechniki przez studio Podpunkt.

– Nasza obecność w Galerii Wzornictwa Polskiego to ogromne wyróżnienie – podkreśla prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. – Minął już ponad rok od wprowadzenia Systemu Identyfikacji Wizualnej i nowego znaku Politechniki Warszawskiej. Wiele pozytywnych komentarzy na temat tej zmiany płynie z innych uczelni, a także ze środowiska grafików. Docenienie naszego rebrandingu przez kuratorów wystawy to potwierdzenie, że w tym obszarze idziemy w dobrym kierunku.

Wystawa zawiera najważniejsze zjawiska rodzimej sztuki użytkowej: od stylu zakopiańskiego, przez Stowarzyszenie Warsztaty Krakowskie, Spółdzielnię Artystów Plastyków „Ład”, modernistów z kręgów Praesensu i różnorodne projekty okresu powojennego, aż po najlepsze przykłady współczesnego polskiego designu. Obok słynnych ikon polskiego wzornictwa prezentowane są materiały archiwalne, m.in. fotografie i fragmenty kronik filmowych, przybliżające kontekst historyczny prezentowanych w galerii obiektów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Narodowego.