Politechnika Warszawska spełnia marzenia z Fundacją One Day

Na finał akcji na Politechnikę Warszawską przyjedzie ponad 500 podopiecznych domów dziecka z całej Polski, fot. One Day

"Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko" - mówi motto Fundacji One Day. Dlatego wspólne z Fundacją postanowiliśmy zorganizować świąteczną imprezę dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Politechnika Warszawska została Partnerem Strategicznym Projektu One Day, którego finał odbędzie się 10 grudnia 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

One Day to ogólnopolska akcja dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci potrzebujących. Na finał akcji na Politechnikę Warszawską przyjedzie ponad 500 podopiecznych domów dziecka z całej Polski. Dzieci otrzymają wymarzone, wcześniej wybrane, prezenty. Przez cały dzień będzie czekać na nie mnóstwo atrakcji oraz występów znanych artystów.

Podczas imprezy gwiazdkowej dzieci nie tylko będą się mogły dobrze bawić, ale i wiele nauczyć. Będą miały okazję poznać wiele interesujących dla nich zawodów, które  będą prezentowane w kącikach z interaktywnymi atrakcjami. Także koła naukowe z naszej Uczelni włączą się w gwiazdkową zabawę, prezentując swoją działalność i nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Merytoryczne wsparcie w zakresie konsultacji kariery i wskazówki, jak zatroszczyć się o swoje życie zawodowe, zaoferuje młodzieży Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Zachęcamy do włączenia się do akcji One Day i spełniania marzeń!

Do 2 grudnia zbierane są prezenty dla dzieci z domów dziecka i fundusze na szkolenia oraz kursy zawodowe dla młodzieży usamodzielniającej się. Wystarczy odwiedzić stronę One Day, gdzie zamieszczonych jest 720 marzeń podopiecznych biorących udział w akcji i wybrać marzenie, które chce się spełnić. Każdy, kto zrobi prezent, otrzyma zdjęcie z momentu wręczenia paczki lub list od dziecka.

Jeden z listów do mikołaja - wszystkie marzenia można poznać na stronie One Day

Wszystkie firmy, które wspierają Fundację w trakcie wydarzeń angażują się w pomoc na zasadach charytatywnych. Dzięki temu Fundacja może w całości przeznaczać swoje środki na projekt wspierania podopiecznych, którzy opuszczają placówki i domy dziecka. Ten całoroczny projekt, w ramach którego organizowane i finansowe są indywidualne kursy zawodowe dla dzieci opuszczających domy dziecka, nosi nazwę "Wsparcie na starcie”.

Więcej o działalności Fundacji na stronie One Day.