PW w drodze - z wizytą w II LO w Białymstoku

Odwiedziny pracowników i studentów PW były dla uczniów świetną okazją, żeby lepiej poznać Politechnikę

Prezentacja o Politechnice dla kandydatów, pokaz Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" i warsztaty ze Studenckim Kołem Naukowym Energetyki Niekonwencjonalnej - 7 marca 2017 roku odwiedziliśmy II LO w Białymstoku. Pokazaliśmy uczniom białostockiego liceum, że Politechnika Warszawska to miejsce, w którym marzenia stają się rzeczywistością.

Wizytę w białostockim liceum rozpoczęliśmy prezentacją o PW. Następnie doktorant z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych mgr inż. Michał Zwierzyński poprowadził wykład pt. „Paradoksalna matematyka”, a Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" poprowadziło pokaz chemiczny. Uczniowie mogli porozmawiać o studiach na Politechnice z przedstawicielami Biura ds. Promocji i Informacji oraz Biura Karier.

Uczniowie pierwszych i drugich klas uczestniczyli także w warsztatach prowadzonych przez Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" i Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej oraz mogli sprawdzić także swoje predyspozycje zawodowe.

Wyjazd odbył się w ramach projektu "Odkryj tajemnice PW".

Aneta Tyczyńska z Biura Karier zastanawiała się razem z uczniami, czy mają smykałkę inżynierską

Czy w cytrynie płynie prąd? Warsztaty ze SKN Energetyki Niekonwencjonalnej