Aktualności

Dziękujemy za wspólne Kino na PW

Drugi raz najpiękniejsze miejsce na Politechnice zamieniło się w salę kinową. W Dużej Auli na wspólnym oglądaniu filmu "Transcendecja" spotkało się około 150 osób.

Wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Stypendium pod choinkę

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Kiermasz Świąteczny PW - zbieramy na Stypendium pod choinkę

11 bożonarodzeniowych domków, świąteczne specjały, rękodzieło i specjalne gadżety Politechniki Warszawskiej. A wszystko łączy jeden, szczytny cel - stypendia dla zdolnych studentów PW. Zapraszamy na trzecią edycję Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Studenci PW zorganizowali lekcję dla uczniów Liceum im. Stefana Batorego

Zajęcia dla uczniów Liceum im. Stefana Batorego

Koło Naukowe Modelowania Matematycznego na początku listopada gościło uczniów Liceum im. Stefana Batorego – jednej ze szkół objętych patronatem Politechniki Warszawskiej. Licealiści byli naprawdę pod wrażeniem przekazanej im podczas zajęć wiedzy i już planują następną wizytę na PW.

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" z pokazem w "Bobotechnice"

Flogiston ze swoim chemicznym pokazem dla najmłodszych odwiedził tym razem Przedszkole PW "Bobotechnikę". Czy z naszych przedszkolaków wyrosną przyszli studenci naszej Uczelni?

Czekamy na opinie na temat Sklepu internetowego PW

Wraz z Działem Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy Sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz z jego rozwojem.

Kino na PW już po raz drugi

Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym stanie się niezwykłą salą kinową. Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy 20 listopada 2017 na wspólne oglądanie filmu "Transcendencja".

Kreowanie własnej marki w ramach Babskich Spotkań

O tym jakie elementy są istotne w procesie kreowania własnej marki, na co należy zwrócić uwagę oraz jak promować się w mediach społecznościowych opowiadały specjalistki z międzynarodowej firmy IBM - Iwona Sasal i Beata Markowska, w ramach wydarzenia z cyklu Babskie Spotkania na PW.

Jesienny Instameet na PW

Już po raz drugi fani fotografii mobilnej mieli możliwość zwiedzania Politechniki Warszawskiej i fotografowania miejsc niezwykłych. Tym razem motywem przewodnim spaceru były klatki schodowe.

Politechnika Warszawska spełnia marzenia z Fundacją One Day

"Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko" - mówi motto Fundacji One Day. Dlatego wspólne z Fundacją postanowiliśmy zorganizować świąteczną imprezę dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Politechnika Warszawska została Partnerem Strategicznym Projektu One Day, którego finał odbędzie się 10 grudnia 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Rozpoczęliśmy cykl szkoleń z indeksowania zasobów naukowych

Pracownicy BPI podczas prezentacji w Płocku

Za nami pierwsze szkolenie mające na celu podniesienie pozycji Politechniki Warszawskiej w zestawieniach cytowań. Szkolenie odbyło się 27 października 2017 roku w Filii PW w Płocku, a za jego przygotowanie i przeprowadzenie odpowiadali pracownicy naszego Biura oraz Biblioteki Głównej PW.

Nagroda Dobry Wzór 2017 dla Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska z prestiżową nagrodą Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Warszawskiej otrzymał nagrodę Dobry Wzór 2017 w kategorii Grafika użytkowa i opakowania.

Nowy cykl spotkań dla obcokrajowców

Politechnika Warszawska we współpracy z innymi instytucjami rozpoczęła pierwszą edycję cyklu spotkań dla studentów zagranicznych. Celem projektu jest zapoznanie gości z zagranicy z polskimi tradycjami oraz zwyczajami, aby ich pobyt w Polsce stał się jeszcze bardziej owocny.

Babskie Spotkania na PW – nowy cykl spotkań rozpoczęty

Pierwsze warsztaty z nowego cyklu  Babskie Spotkania na PW  – Poukładaj sobie życie, odbyły się 24 października. Spotkanie zatytułowane  Projektowanie przyszłości dla kobiet przeprowadziła Kasia Żbikowska, pełna werwy trenerka, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczestniczkom jak rozwinąć swoje mocne strony i wykorzystać talenty, aby osiągnąć sukces.

XIV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Monika Bukowska w czasie oceny stoisk

Jedno miejsce, dziesiątki naukowych i organizacji studenckich, setki pomysłów, projektów i inicjatyw - tak było 18 i 19 października 2017 roku w Gmachu Głównym podczas XIV Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. W wydarzeniu uczestniczyli także pracownicy naszego Biura.

Uczniowie olsztyńskiego LO odwiedzili Politechnikę Warszawską

Uczniowe zwiedzają laboratorium

Wykład i zwiedzanie Politechniki Warszawskiej - takie atrakcje czekały na maturzystów i nauczycieli z XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, którzy 19 października 2017 roku odwiedzili naszą Uczelnię.

Sklep internetowy PW na Pikniku SSPW

Stoisko sklepu internetowego podczas Pikniku SSPW

Podczas Pikniku Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej wystawialiśmy się ze stoiskiem Sklepu internetowego PW.

Jesienne targi edukacyjne dobiegły końca

Pracownicy naszego biura odwiedzili pięć polskich miast podczas Salonów Maturzystów organizowanych przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Warszawski Salon Maturzystów za nami

Tysiące kandydatów na studia odwiedziły Politechnikę Warszawską podczas tegorocznego Salonu Maturzystów. W Dużej Auli swoją ofertę zaprezentowało blisko 70 uczelni z kraju i zagranicy. Organizatorem Salonu Maturzystów jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Identyfikacja wizualna PW ponownie doceniona

Miło nam poinformować, że identyfikacja wizualna i znak Politechniki Warszawskiej zostały wyróżnione przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Tym samym Politechnika otrzymała zaproszenie do udziału w konkursie Dobry Wzór 2017.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2017 za nami

Tysiące miłośników nauki odwiedziło w tym roku Politechnikę Warszawską podczas Pikniku Edukacyjnego. Pasjonujące wykłady, warsztaty z programowania, pokazy kół naukowych i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych.

Babskie Spotkania – zakończenie sezonu

Pierwszy cykl Babskie Spotkania na PW dobiegł końca. Podczas wydarzenia, które odbyło się w środę, 14 czerwca 2017, dziewczynom przyznane zostały nagrody za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Kampania "Zabierz PW na wakacje" nagrodzona PROMykiem

W poprzednie wakacje zachęcaliśmy Was do wspólnej zabawy na Snapchacie Politechniki Warszawskiej. Nasza kampania "Zabierz PW na wakacje" została nagrodzona przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii w dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.