Aktualności

Znak Politechniki Warszawskiej w międzynarodowym konkursie

Natasha Jen (z nowojorskiego studia projektowego Pentagram) wskazała 10 najlepszych znaków i 10 najlepszych identyfikacji do 9. edycji konkursu HOW Logo Design Awards. Wśród nich znalazł się znak Politechniki Warszawskiej!

Portal Kandydata PW nominowany do Mobile Trends Awards 2017

Portal Kandydata zrealizowany przez Superskrypt znalazł się wśród nominowanych do nagrody Mobile Trends Awards 2017. Nagrody przyznawane co roku firmom, które z sukcesem posługują się technologiami mobilnymi w swoich projektach. Od siedmiu lat marki oceniane są w 10 kategoriach przez kapitułę konkursową złożoną z ekspertów. Statuetki zostaną przyznane podczas największej w Polsce konferencji Mobile Trends Conference 2017 poświęconej rozwiązaniom mobilnym i nowym technologiom.

Za nami kolejne szkolenia z rankingów i indeksowania

W styczniu wspólnie z pracownikami Biblioteki Głównej PW przeprowadziliśmy dwa szkolenia mające na celu podniesienie pozycji Politechniki Warszawskiej w zestawieniach cytowań. 11 stycznia byliśmy na Wydziale Geodezji i Kartografii, a 17 stycznia spotkaliśmy się na Wydziale Inżynierii Lądowej.

Poznaliśmy opinię studentów nt. Sklepu internetowego PW

Znamy już wyniki sondażu #PowiedzPW, który dotyczył Sklepu internetowego PW. Dzięki niemu poznaliśmy opinie studenckiej społeczności zebranej wokół Politechniki Warszawskiej.

Prezentacja o PW w Galerii Wzornictwa Polskiego

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową wystawę stałą – Galerię Wzornictwa Polskiego. System Identyfikacji Wizualnej PW został wyróżniony przez kuratorów wystawy i jest pokazany w galerii w formie prezentacji.

Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day – setki spełnionych marzeń

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – 850 spełnionych marzeń. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Finał akcji odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Mikołajki dla dzieci pracowników za nami

Spektakl Teatru PW, zabawy z animatorami i spotkanie z Mikołajem - za nami zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników PW. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy 23 620,50 zł!

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście. Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Dziękujemy za wspólne Kino na PW

Drugi raz najpiękniejsze miejsce na Politechnice zamieniło się w salę kinową. W Dużej Auli na wspólnym oglądaniu filmu "Transcendecja" spotkało się około 150 osób.

Wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Stypendium pod choinkę

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Kiermasz Świąteczny PW - zbieramy na Stypendium pod choinkę

11 bożonarodzeniowych domków, świąteczne specjały, rękodzieło i specjalne gadżety Politechniki Warszawskiej. A wszystko łączy jeden, szczytny cel - stypendia dla zdolnych studentów PW. Zapraszamy na trzecią edycję Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Studenci PW zorganizowali lekcję dla uczniów Liceum im. Stefana Batorego

Zajęcia dla uczniów Liceum im. Stefana Batorego

Koło Naukowe Modelowania Matematycznego na początku listopada gościło uczniów Liceum im. Stefana Batorego – jednej ze szkół objętych patronatem Politechniki Warszawskiej. Licealiści byli naprawdę pod wrażeniem przekazanej im podczas zajęć wiedzy i już planują następną wizytę na PW.

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" z pokazem w "Bobotechnice"

Flogiston ze swoim chemicznym pokazem dla najmłodszych odwiedził tym razem Przedszkole PW "Bobotechnikę". Czy z naszych przedszkolaków wyrosną przyszli studenci naszej Uczelni?

Czekamy na opinie na temat Sklepu internetowego PW

Wraz z Działem Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy Sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz z jego rozwojem.

Kino na PW już po raz drugi

Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym stanie się niezwykłą salą kinową. Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy 20 listopada 2017 na wspólne oglądanie filmu "Transcendencja".

Kreowanie własnej marki w ramach Babskich Spotkań

O tym jakie elementy są istotne w procesie kreowania własnej marki, na co należy zwrócić uwagę oraz jak promować się w mediach społecznościowych opowiadały specjalistki z międzynarodowej firmy IBM - Iwona Sasal i Beata Markowska, w ramach wydarzenia z cyklu Babskie Spotkania na PW.

Jesienny Instameet na PW

Już po raz drugi fani fotografii mobilnej mieli możliwość zwiedzania Politechniki Warszawskiej i fotografowania miejsc niezwykłych. Tym razem motywem przewodnim spaceru były klatki schodowe.

Politechnika Warszawska spełnia marzenia z Fundacją One Day

"Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko" - mówi motto Fundacji One Day. Dlatego wspólne z Fundacją postanowiliśmy zorganizować świąteczną imprezę dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Politechnika Warszawska została Partnerem Strategicznym Projektu One Day, którego finał odbędzie się 10 grudnia 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Rozpoczęliśmy cykl szkoleń z indeksowania zasobów naukowych

Pracownicy BPI podczas prezentacji w Płocku

Za nami pierwsze szkolenie mające na celu podniesienie pozycji Politechniki Warszawskiej w zestawieniach cytowań. Szkolenie odbyło się 27 października 2017 roku w Filii PW w Płocku, a za jego przygotowanie i przeprowadzenie odpowiadali pracownicy naszego Biura oraz Biblioteki Głównej PW.

Nagroda Dobry Wzór 2017 dla Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska z prestiżową nagrodą Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Warszawskiej otrzymał nagrodę Dobry Wzór 2017 w kategorii Grafika użytkowa i opakowania.

Nowy cykl spotkań dla obcokrajowców

Politechnika Warszawska we współpracy z innymi instytucjami rozpoczęła pierwszą edycję cyklu spotkań dla studentów zagranicznych. Celem projektu jest zapoznanie gości z zagranicy z polskimi tradycjami oraz zwyczajami, aby ich pobyt w Polsce stał się jeszcze bardziej owocny.

Babskie Spotkania na PW – nowy cykl spotkań rozpoczęty

Pierwsze warsztaty z nowego cyklu  Babskie Spotkania na PW  – Poukładaj sobie życie, odbyły się 24 października. Spotkanie zatytułowane  Projektowanie przyszłości dla kobiet przeprowadziła Kasia Żbikowska, pełna werwy trenerka, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczestniczkom jak rozwinąć swoje mocne strony i wykorzystać talenty, aby osiągnąć sukces.

XIV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Monika Bukowska w czasie oceny stoisk

Jedno miejsce, dziesiątki naukowych i organizacji studenckich, setki pomysłów, projektów i inicjatyw - tak było 18 i 19 października 2017 roku w Gmachu Głównym podczas XIV Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. W wydarzeniu uczestniczyli także pracownicy naszego Biura.

Uczniowie olsztyńskiego LO odwiedzili Politechnikę Warszawską

Uczniowe zwiedzają laboratorium

Wykład i zwiedzanie Politechniki Warszawskiej - takie atrakcje czekały na maturzystów i nauczycieli z XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, którzy 19 października 2017 roku odwiedzili naszą Uczelnię.

Sklep internetowy PW na Pikniku SSPW

Stoisko sklepu internetowego podczas Pikniku SSPW

Podczas Pikniku Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej wystawialiśmy się ze stoiskiem Sklepu internetowego PW.