Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej - "Stypendium pod choinkę"

Uczelniany Kiermasz Świąteczny to akcja pozyskująca środki finansowe na cele dobroczynne. Organizowany jest w okresie świąt Bożego Narodzenia. Zebrane fundusze zostają rozdysponowane na Stypendia pod choinkę. Otrzymują je studenci Politechniki Warszawskiej znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Kiermasz Świąteczny skierowany jest do osób związanych z Uczelnią tj.  do pracowników naukowych, administracyjnych, absolwentów, studentów, potencjalnych kandydatów oraz wszystkich mieszkańców Warszawy i in.

Pierwszy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej został zorganizowany w grudniu 2015 roku. Odbył się na terenie Uczelni - przed Gmachem Głównym. Połączył obchody 100-lecia Odnowienia tradycji PW wraz ze Świętami Bożego Narodzenia.

Plac Politechniki wypełniony został świątecznie udekorowanymi stoiskami, oferującymi drobne artykuły pamiątkowe. W trakcie jego trwania można było  nabyć materiały promocyjne Uczelni. Pracownicy Biura ds. Promocji i Informacji, będący zarówno organizatorami wydarzenia, jak i aktywnymi jego uczestnikami, zebrali około 4 500 zł.  Dodatkowe środki finansowe zostały pozyskane dzięki aukcji charytatywnej na której wystawiono do licytacji bombki z logo 100-lecia. Bombki ozdobione były autografami JM Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prorektorów. Podczas całego wydarzenia, w podziękowaniu za datki, wręczono darczyńcom ponad 1 000 różnych upominków związanych z Politechniką Warszawską.

Kolejna edycja Kiermaszu Świątecznego w grudniu 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy już teraz!