Za nami dwa spacery po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Spacer po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Po Kampusie Politechniki Warszawskiej oprowadzał Piotr Wierzbicki, fot. BPI

Jakim znanym budynkiem inspirowali się projektanci Gmachu Głównego PW? Kiedy - według legendy - runie znajdujący się przy Gmachu Mechaniki komin? Ile pokojów miały kiedyś mieszkania dla kadry administracyjnej, a ile te dla profesorów? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznali uczestnicy wycieczek po Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej, które odbyły się 19 czerwca 2016.  

Zainteresowanie poznaniem ciekawostek związanych z historią i architekturą naszej Uczelni było tak duże, że zwiedzanie odbyło się w dwóch grupach - o godz. 10.00 i 11.30. 

Spacery poprowadził Piotr Wierzbicki - licencjonowany przewodnik, który na co dzień oprowadza po Warszawie mieszkańców stolicy szczególnie zainteresowanych historią miasta.

Uczestnicy spaceru poznali m.in. okoliczności powstania naszej Uczelni oraz historię Placu Politechniki i pobliskich ulic. Dowiedzieli się też, jaki wpływ na funkcjonowanie PW miały zabory i II wojna światowa. Piotr Wierzbicki opowiadał, wyjaśniał sekrety, a do tego pokazywał archiwalne zdjęcia.

Wycieczki zorganizowane zostały w ramach projektu "Odkryj tajemnice PW" realizowanego przez Biuro ds. Promocji i Informacji naszej Uczelni. 

Zobacz zdjęcia ze spacerów>>>