XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016

Stoisko PW podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016

Stoisko PW podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016, fot. D. Kawka

Salon Szkół Wyższych i Policealnych, Prezentacja Liceów i Techników, Salon Uczelni Zagranicznych Study Abroad, Gala konkursu Genius Universitatis, a także liczne warsztaty, szkolenia, spotkania tematyczne – za nami XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016.

Wydarzenie miało miejsce w dniach 25-27 lutego 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki. Tegoroczny Salon otworzyła uroczystość ogłoszenia wyników Rankingu 25-lecia Liceów Warszawskich na forum specjalnej otwartej sesji Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy. Spotkanie swoją obecnością uświetnili znakomici goście, m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Masny-Askanas, przewodnicza Komisji Edukacji i Rodziny Małgorzata Żuber-Zielicz, wiceprezydenci: Włodzimierz Paszyński i Jacek Olszewski, przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich prof. Marek Krawczyk, dyrektor OKE w Warszawie Anna Frenkiel, wicekurator oświaty Albert Stoma, a także pomysłodawca rankingu -Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
Rektorzy i prorektorzy warszawskich uczelni akademickich nagrodzili swoje "szkoły 25-lecia". Nagrodę dla XIV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica - szkoły, która od 25 lat przygotowuje najlepszych kandydatów na studia na Politechnice Warszawskiej na ręce dyrektor szkoły, Reginy Lewkowicz wręczył Rektor prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek.

Nagrodę dla XIV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica, na ręce dyrektor szkoły, Reginy Lewkowicz wręczył Rektor prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek.

Nagrodę dla XIV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica, na ręce dyrektor szkoły, Reginy Lewkowicz wręczył Rektor prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, fot. D. Kawka

W wydarzeniu targowym tradycyjnie już uczestniczyła Politechnika Warszawska, przyciągając na stoisko setki młodych naukowców oraz pasjonatów nauk ścisłych, którzy wiążą swoją przyszłość z PW.
Odwiedzający stoisko naszej uczelni mieli okazję poznać ofertę naukową, zapoznać się z zasadami rekrutacji, a także porozmawiać ze studentami i zobaczyć cuda techniki, które tworzą studenci, zrzeszeni w kołach naukowych.

Podczas targów odbył się finał konkursu Genius Universitatis 2016. Politechnika Warszawska zdobyła pierwsze miejsce za kreatywną kampanię rekrutacyjną, przeprowadzoną na profilu facebook'owym. Jury doceniło akcję #jestemnaPW, przeprowadzoną podczas ubiegłorocznego Dnia Otwartego "Dziewczyny na Politechniki".

Grupowe zdjęcie wyróżnionych w konkursie z nagrodami

Wyróżnieni we wszystkich kategoriach Genius Universitatis 2016, fot. D. Kawka

Nie zabrakło również licznych imprez towarzyszących i prezentacji, w które także zaangażowana była Politechnika Warszawska. Prezentację dotyczącą rekrutacji przeprowadził dr inż. Zdzisław Mączeński.

Zapraszamy do galerii zdjęć>>>

Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.