XIV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Monika Bukowska w czasie oceny stoisk

Ważną częścią KONIK-a był konkurs na najlepsze stoisko, fot. BPI

Jedno miejsce, dziesiątki naukowych i organizacji studenckich, setki pomysłów, projektów i inicjatyw - tak było 18 i 19 października 2017 roku w Gmachu Głównym podczas XIV Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. W wydarzeniu uczestniczyli także pracownicy naszego Biura.

Targi KONIK wpisały się już w tradycję Politechniki Warszawskiej. Studenci działający w kołach naukowych prezentują tam swoje projekty, opowiadają o swojej działalności i zarażają rozmaitymi pasjami.

W tym roku podczas dwudniowych Targów zaprezentowało się niemal 70 kół i organizacji studenckich: od samorządu i mediów studenckich, przez koła zajmujące się konstruowaniem rozmaitych pojazdów, po te realizujące innowacyjne projekty badawcze.

My, jak co roku, promowaliśmy Targi KONIK na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej oraz w politechnicznych mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Snapchacie. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia zachęcaliśmy do odwiedzenia Gmachu Głównego i znajdujących się tam stanowisk naszych zdolnych studentów. Wsparliśmy też Radę Kół Naukowych PW, która jest odpowiedzialna za organizację imprezy, w kontaktach z dziennikarzami. A już w trakcie Targów relacjonowaliśmy ich przebieg, wykorzystując do tego media społecznościowe PW. Na tym jednak nie koniec. Monika Bukowska z działającej w strukturze naszego Biura Sekcji ds. Promocji w Internecie znalazła się w jury konkursu na najlepsze stoisko. Ocenie podlegało zarówno wyposażenie stanowisk, jak i to, w jaki sposób studenci opowiadają o swoich pasjach. Ostatecznie po zliczeniu głosów jury, czyli Moniki, Piotra Grudnia - wiceprzewodniczącego RKN-u oraz Pauliny Popielarczyk - koordynatorki KONIK-a okazało się, że pierwsze miejsce, po raz drugi z rzędu, zajęło Koło Naukowe Robotyków. Podium uzupełniły Niezależne Zrzeszenie Studentów PW i Koło Naukowe Hybryda.