Uczniowie dębickiego LO odwiedzili Politechnikę Warszawską

Uczniowie LO w Dębicy w czasie wizyty na PW

Uczniowie LO w Dębicy podczas warsztatu Dariusza Aksamita, fot. BPI

Wykłady, warsztaty i zwiedzanie wydziałów Politechniki Warszawskiej - takie atrakcje czekały na maturzystów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcące im. króla Władysława Jagiełły w Dębicy, którzy 30 marca 2017 roku odwiedzili naszą Uczelnię. 

Najpierw około pięśdziesięcioosobowa grupa wysłuchała wykładów zorganizowanych z okazji finału akcji "Dziewczyny na Politechniki!", a potem wzięła udział w warsztacie motywującym "Czy wartość iść na studia?". Prowadzący go Dariusz Aksamit, fizyk medyczny i popularyzator nauki, doktorant na Wydziale Fizyki PW opowiadał o tym, jak dobrze wybrać swoją życiową ścieżkę i wykorzystać czas studiów do rozwoju.

Uczniowie z Dębicy odwiedzili też dwa wydziały Politechniki. Jedna grupa zwiedzała Wydział Elektryczny, gdzie miała okazję m.in. wejść do Hali Wysokich Napięć - jednego z najciekawszych miejsc na PW. Druga grupa poszła na Wydział Chemiczny i oglądała tam laboratoria, z których na co dzień korzystają nasi studenci.

Zobacz zdjęcia z wizyty

Warto podkreślić, że w grudniu 2016 roku LO w Dębicy odwiedzili pracownicy Biura ds. Promocji i Informacji PW, Biura Karier PW oraz nasi studenci. Więcej na ten temat na naszej stronie