Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej z IBM – relacja ze spotkania

fot.BPI

Profesjonalna symulacja rozmowy kwalifikacyjnej w ramach cyklu Babskie Spotkania – weź sprawy w swoje ręce odbyła się 23 lutego 2017 roku.

Spotkanie, zgodnie z zaleceniem prowadzących, miało charakter kameralny. Taka formuła umożliwiła indywidulane podejście praktycznie do każdej z uczestniczek.

Część spotkania odbyła się w formie konsultacji. Prowadzące z działu HR jednej z największych firm informatycznych na świecie – IBM, zaprezentowały uczestniczkom możliwe scenariusze rozmowy kwalifikacyjnej, opowiedziały o trudnościach, jakie często napotykają osoby aplikujące, a także przedstawiły najczęstsze pytania, jakie pojawiają się podczas tego typu rozmów. Prowadzące podkreśliły jak ważna jest kwestia motywacji w procesie rekrutacyjnym i na co należy zwrócić uwagę, przygotowując się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Nie brakowało również miejsca na pytania z sali, wymianę doświadczeń i wspólne opracowywanie najlepszych odpowiedzi, którymi uczestniczki będą mogły posłużyć się w przyszłości.

Spotkanie zakończyło się symulacją rozmowy kwalifikacyjnej w oparciu o przygotowane wcześniej CV kandydatek.

Wkrótce pojawią się informacje dotyczące kolejnego spotkania. Po szczegóły zapraszamy na stronę: pw.edu.pl/babskiespotkania