Spotkanie z zespołem Hyper Poland University Team

fot. BPI

Młodzi, zdolni i z masą genialnych pomysłów. Nie boją się marzyć o stworzeniu wyjątkowego środka transportu - Hyperloopa. Żeby mogli opowiedzieć o swojej pracy, postanowiliśmy zorganizować z nimi spotkanie na naszej Uczelni.

Spotkanie ze studentami Politechniki Warszawskiej, którzy działają w zespole Hyper Poland University Team, odbyło się 27 kwietnia 2017 roku. W wydarzeniu uczestniczyli: Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa prof. Janusz Frączek oraz prof. Janusz Piechna, mentor zespołu.

Najważniejsze kwestie dotyczące projektu przedstawił szef zespołu, Paweł Radziszewski. Następnie dyskutowaliśmy w dwóch panelach tematycznych: pierwszy dotyczył mechaniki (Katarzyna Zawadzka) i lewitacji (Tomasz Kublin), drugi - elektroniki (Serafin Bachman) i dynamiki (Natalia Strawa). Spotkanie poprowadziła Monika Bukowska z naszego Biura.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania>>>

W dyskusję chętnie włączyli się uczestnicy spotkania: pytali o kontrowersje wokół Hyperloopa, zastosowane przez naszych studentów rozwiązania czy bezpieczeństwo tego środka transportu. Więcej o projekcie pisaliśmy w cyklu Badania - Innowacje - Technologie na stronie Uczelni.

Członkowie zespołu Hyper Poland University Team, fot. BPI