Spotkanie w XVIII LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie

Spotkanie z licealistami

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "PW w drodze", fot. BPI

W ramach projektu "PW w drodze" w ostatnim tygodniu marca 2018 r. odwiedziliśmy XVIII LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie. Pracownicy naszego biura oraz Biura Karier wraz ze studentami działającymi w Kołach Naukowych zaprezentowali maturzystom z tej szkoły ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej.

Podczas wizyty, licealiści mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą kierunków studiów na PW. Przygotowane materiały promocyjne, w postaci katalogów oraz wydziałowych broszur pozwoliły uczniom na wnikliwe zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji na studia oraz programem każdego z oferowanych kierunków. Podczas spotkania z maturzystami Ewa Kluczek-Woźniak z Biura Karier PW, psycholog i couch zawodowy tłumaczyła jakie cechy osobowości oraz talenty powinien posiadać przyszły inżynier.

O swoich projektach opowiadali także studenci z Kół Naukowych, fot. BPI

Na terenie szkolnego patio odbyła się godzinna prezentacja Kół Naukowych z trzech wydziałów: Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Elektrycznego. Studenci z Koła Naukowego Energetyków (MEiL) opowiadali licealistom m.in. o substancjach i cząstkach tworzących zawiesinę smogową, czynnikach sprzyjających jej powstawaniu i  wpływie smogu na ludzkie zdrowie. Omówione zostały również innowacyjne metody walki ze smogiem, będące dopiero w fazie rozwoju. Studenci opowiedzieli także o innych projektach realizowanych przez KNE, m.in. o modelu siłowni gazowej zbudowanej w oparciu o turbinę Peltona. Licealiści wyrażali zainteresowanie wspomnianymi tematami, a niejednokrotnie wykazywali się dużą wiedzą techniczną.  Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej zaprezentowali projekt Nitrogenos – mobilną wytwornicę ciekłego azotu. Koło Naukowe z Wydziału Elektrycznego przygotowało pokaz samodzielnie zbudowanego drona o imponujących wymiarach i konstrukcji.

Mamy nadzieję, ze spotkamy się ponownie po wakacjach, już w murach naszej uczelni!