PW w drodze – ChKN Flogiston z wizytą w szkole podstawowej

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, fot. BPI

Nauka na wyciągnięcie ręki – wybuchy, zmiany barw roztworów, widowiskowe reakcje chemiczne. Chemiczne Koło Naukowe Flogiston odwiedziło Szkołę Podstawową nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "ALKA" w Warszawie.

19 kwietnia 2016 Chemiczne Koło Naukowe Flogiston poprowadziło pokaz chemiczny dla najmłodszych. Dzieci z zapartym tchem oglądały pokaz, a nawet same uczestniczyły w wykonaniu kilku eksperymentów.

Zajęcia odbyły się w ramach modułu edukacyjnego "PW w drodze", który jest częścią większego projektu "Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej".

Pokaz w Szkole Podstawowej nr 52 w Warszawie, fot. BPI

Zainteresowane wycieczkami i zajęciami placówki/osoby proszone są o kontakt z koordynatorem projektu, w celu omówienia szczegółów (kontakt: Magdalena Żaboklicka-Krajewska)

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, fot. BPI