Młodzi pasjonaci nauki na PW – wykłady dla dzieci i młodzieży

Zajęcia chemiczne z ChKN Flogiston

Zajęcia chemiczne z ChKN Flogiston, fot. BPI

23 kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia dla najmłodszych pasjonatów nauki. Wraz z naszym partnerem, firmą Chris, przygotowaliśmy zajęcia chemiczne, fizyczne i matematyczne dla dzieci. Warsztaty poprowadzili studenci Politechniki Warszawskiej, którzy mogli sprawdzić się w roli nauczycieli.

Zobacz galerię zdjęć z wykładów>>>

Wykłady były wstępem do Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2016 na terenie Kampusu Głównego PW. Zapisy na wydarzenie znajdują się na stronie: pw.edu.pl/piknik.

Podczas pokazów uczestnicy będą mogli przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia. Wszystkie rozrywki kierujemy głównie do dzieci, młodzieży ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, ich rodziców, studentów oraz osób starszych.

Dla każdej grupy wiekowej w programie przewidziane są ciekawe atrakcje: dla najmłodszych zabawy w ramach „naukowego placu zabaw”, dla starszych szereg interesujących wykładów oraz interaktywnych pokazów organizowanych przez koła naukowe.

Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku.