Listopadowe soboty z Politechniką Warszawską

Z okazji obchodów 100-lecia Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej oraz w ramach projektu „Odkryj tajemnice PW”, w dwie listopadowe soboty miał miejsce spacer z przewodnikiem. Wydarzenie odbyło się na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej. Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia było Biuro ds. Promocji i Informacji.

W spacerze wzięło udział około 300 uczestników. Projekt dedykowany był wszystkim osobom zainteresowanym historią Politechniki Warszawskiej oraz jej działalnością. Uczestnicy spaceru odkryli najbardziej atrakcyjne miejsca Uczelni, zapoznali się z jej historią i architekturą oraz jej najbliższymi okolicami. Usłyszeli wiele ciekawych opowiadań i anegdot.

Projekt „Odkryj tajemnice PW” kierowany jest do różnych grup odbiorców m.in. przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, maturzystów oraz osób starszych. Głównym założeniem projektu jest rozpowszechnianie informacji o Uczelni zróżnicowanym wiekowo grupom odbiorców, zapoznanie z jej historią, poszerzenie wiedzy oraz zainteresowanie inżynierią. Jednym z celów jest również  przedstawienie maturzystom oferty studiów, zasad przyjęć na studia a tym samym zaciekawienie naukową i pozanaukową działalnością Uczelni. Opisywany projekt promocyjny to nowatorskie podejście do przyszłych kandydatów na studia. To także przedstawienie Politechniki Warszawskiej jako prestiżowej najlepszej polskiej uczelni technicznej i zachęcenie do studiowania na niej poprzez jej zwiedzanie, poznanie oraz zorientowanie się w ofercie edukacyjnej.