Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day – setki spełnionych marzeń

Gości przywitał prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW, fot. One Day

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – 850 spełnionych marzeń. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Finał akcji odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

10 grudnia 2017 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 4. edycja Gali Gwiazdkowej Fundacji One Day. Duża Aula na ten jeden wyjątkowy wieczór zamieniła się w bajkowy zamek. Wszystkie dzieci i młodzież, wolontariuszy i gwiazdy zgromadzone w Dużej Auli przywitał prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich.

– Bardzo cieszymy się, że jesteście z nami, że mogliśmy dołożyć do Waszej radości taką małą cegiełkę – mówił prof. Janusz Walo. – Mam nadzieję, że nabierzecie tutaj przekonania, że wszystko jest możliwe, jeśli się czegoś mocno chce, jeśli się ma wiarę i energię. Pamiętajcie, że nic Was nie ogranicza. Życzę, żebyście w życiu mieli sufity swoich możliwości postawione tak wysoko, jak w tej Auli, a najlepiej, żeby tych ograniczeń nie było wcale.

Doradztwo zawodowe dla młodzieży zapewniło Biuro Karier PW, fot. One Day

Galę otworzył także Rzecznik Praw Dziecka, Rafał Michalak. W wydarzeniu uczestniczyły także gwiazdy, które aktywnie wspierają akcję. Na scenie wystąpiły Gosia Bańka, Sylwia Nowak, Ania Karwan czy Marek Kościkiewicz. W Dużej Auli PW pojawili się też: Dawid Woliński, Joanna Moro, Dorota Czaja, Leszek Stanek, Natalia Siwiec czy Akop i Sylwia Szostak. W rolę kucharza wcielił się sam Mateusz Gessler. Galę prowadziły Kamila Szczawińska oraz Grażyna Wolszczak, a w rolę śnieżynki wcieliła się  Joanna Opozda.

Akcję wspierają gwiazdy, na zdjęciu: Edyta Herbuś i Natalia Siwiec, fot. One Day

Akcja Gwiazdkowa One Day to nie tylko świąteczne prezenty. Fundacja w ramach inicjatywy Wsparcie na Starcie zdobywa fundusze na kursy zawodowe oraz szkolenia dla dzieci opuszczających domy dziecka oraz placówki opiekuńcze. Inicjatywa otwiera przed młodzieżą drzwi do świata samorealizacji, daje szansę rozwoju i usamodzielnienia się.

– Dzięki kursom organizowanym przez Fundację One Day oraz sfinansowanym  przez nas szkoleniom zawodowym młodzież może planować czas po opuszczeniu placówek wychowawczych – mówi Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji One Day. – Budujemy ich pewność siebie oraz dajemy wymierne kompetencje, dzięki którym mogą podjąć pracę i zarobić na swoje utrzymanie.

W tym roku Fundacja One Day i wszyscy darczyńcy spełnili 850 marzeń. Co roku ta liczba rośnie, w tym roku spełniono marzenia dzieci z 35 placówek w całej Polsce.