Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Politechnika Warszawska przyciągnęła wielu zwiedzających, fot. BPI

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.

Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zwiedzaliśmy Kampus Centralny PW z przewodnikiem Piotrem Wierzbickim, który przybliżał ciekawostki historyczne i architektoniczne. Oprowadził uczestników spacerów m.in. po Gmachu Głównym, pokazywał też inne gmachy naszej Uczelni. Opowiadał także historie Placu Politechniki i okolicznych ulic.

W Muzeum Politechniki Warszawskiej można było zobaczyć stare księgi (w tym Biblię Marcina Lutra i Księgę patentów z 1830 roku), kolekcję suwaków logarytmicznych oraz salę poświęconą prof. Janowi Czochralskiemu. Na zwiedzających czekały też wystawy o dziejach naszej Uczelni i historii fizyki na PW.

Zobacz zdjęcia z Nocy Muzeów na PW

Specjalne wydarzenia przygotowały też nasze Wydziały.

Ci, którzy odwiedzili Wydział Architektury, mieli okazję zapoznać się z warsztatem architekta, rozumianym zarówno jako miejsce pracy, jak i zbiór zdobywanych umiejętności. Zwiedzający nie tylko oglądali, ale sami też mogli coś stworzyć, np. dorysować swój element do ogromnego komiksu. Nie lada atrakcją był koncert zespołu Melancholy Hill.

Wydział Chemiczny przyciągał zwiedzających wystawą pamiątek metody prof. Czochralskiego, a także prezentacjami Koła Naukowego Biotechnologów „Herbion” i Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”. Zwieńczeniem wydarzeń był duży pokaz przed Gmachem Technologii Chemicznej. Kilkaset osób oglądało, jak studenci z „Flogistonu” wyczarowują dżina czy odstraszają lwa przy pomocy płonącej ręki.

Wydział Geodezji i Kartografii przygotował na Noc Muzeów m.in. wykłady popularnonaukowe oraz wystawę dawnych i współczesnych instrumentów geodezyjnych. Chętni mogli też poczuć się jak prawdziwi geodeci i pod czujnym okiem specjalistów wykonać profesjonalny pomiar.

Na Wydziale Transportu można było wysłuchać ciekawych wykładów (nie tylko na temat transportu), a także obejrzeć wystawę „Historia PW na pocztówce”.

Żeby zwiedzający jeszcze bardziej poczuli klimat Nocy Muzeów na PW, przygotowaliśmy dla nich pamiątkowe przypinki.

To była wielka przyjemność gościć Was na Politechnice Warszawskiej podczas tego niezwykłego wydarzenia. Dziękujemy, że byliście z nami!

Koordynacją Nocy Muzeów na PW zajmowali się pracownicy naszego Biura.