Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" z pokazem w "Bobotechnice"

Dzieci z dużą uwagą oglądały pokaz chemiczny, fot. BPI

Flogiston ze swoim chemicznym pokazem dla najmłodszych odwiedził tym razem Przedszkole PW "Bobotechnikę". Czy z naszych przedszkolaków wyrosną przyszli studenci naszej Uczelni?

Dzieci z Przedszkola PW miały okazję zobaczyć pokaz chemiczny w wykonaniu koła naukowego działającego przy Wydziale Chemicznym. Dzięki temu, że opowieść o reakcjach chemicznych dostosowana była do wieku oglądających, dzieci żywo reagowały na kolejne elementy pokazu. Mamy nadzieję, że to dopiero początek technicznych zajęć i pokazów dla dzieci z "Bobotechniki". Kierownik Przedszkola, Bogumiła Dziedzic podkreślała w wywiadzie na blogu Plac Politechniki 1, że chciałaby nawiązać współpracę ze wszystkimi wydziałami, żeby przedszkolaki miały okazję poznać tajniki pracy wielu zawodów.

Pokaz był dostosowany do wieku dzieci, fot. BPI

Studenci z Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" są doświadczonymi popularyzatorami nauki. Poza niezliczonymi pokazami i warsztatami organizują także międzynarodową konferencję i festiwal nauki oraz uczestniczą w piknikach. Członkowie działającego na Politechnice Warszawskiej koła wykorzystują swoją wiedzę, by pokazać, że nauka może być ciekawa i przyjemna. Za swoją działalność w 2016 roku otrzymali tytuł Popularyzatora Nauki. Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" od początku istnienia zajmuje się popularyzowaniem nauki. Tak jak flogiston dawniej uznawano za składnik substancji palnych, tak członkowie koła chcą rozpalić wśród najmłodszych miłość do nauki.

Pokaz odbył się w ramach cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”. Zachęcamy do kontaktu! Możemy odwiedzić także Państwa przedszkole lub szkołę, starszych uczniów zapraszamy również do odwiedzenia Politechniki.

Wszyscy mali uczestnicy pokazu wraz z studentami Chemicznego Koła Naukowego Flogiston, fot. BPI