Aktualności

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej – proste zamawianie materiałów promocyjnych

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej

Nowa platforma, stworzona z myślą o komforcie zainteresowanych, znacznie ułatwia zamawianie materiałów promocyjnych Politechniki Warszawskiej. Wypełnianie wniosku o wydanie materiałów promocyjnych nie jest już konieczne. Proces został znacznie skrócony, a samego zamówienia można dokonać korzystając ze strony: sklep.pw.edu.pl, gdzie na bieżąco jest aktualizowana dostępność poszczególnych materiałów.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro" za nami

Naukowe Koło Robotyki BIONIK podczas Pikniku Edukacyjnego

W dniach 13-14 maja 2016 roku na terenie Kampusu Centralnego Politechniki Warszawskiej odbył się Piknik Edukacyjny dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Od Mikro do Makro". W tegorocznej edycji wydarzenia wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Poznaj Politechnikę – zwiedzanie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

Uczniowie Gimnazjum nr 143 im. T. J. Padarewskiego w Warszawie 22 kwietnia 2016 roku odwiedzili Politechnikę Warszawską w ramach projektu „Odkryj tajemnice PW”.

Młodzi pasjonaci nauki na PW – wykłady dla dzieci i młodzieży

Zajęcia chemiczne z ChKN Flogiston

23 kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia dla najmłodszych pasjonatów nauki. Wraz z naszym partnerem, firmą Chris, przygotowaliśmy zajęcia chemiczne, fizyczne i matematyczne dla dzieci. Warsztaty poprowadzili studenci Politechniki Warszawskiej, którzy mogli sprawdzić się w roli nauczycieli.

PW w drodze – ChKN Flogiston z wizytą w szkole podstawowej

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston

Nauka na wyciągnięcie ręki – wybuchy, zmiany barw roztworów, widowiskowe reakcje chemiczne. Chemiczne Koło Naukowe Flogiston odwiedziło Szkołę Podstawową nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "ALKA" w Warszawie.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Piknik kół naukowych w ramach konkursu Náboj 2016

Matematyczny Náboj 2016

Pięć kół naukowych z Politechniki Warszawskiej wzięło udział w pikniku podczas międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj na warszawskim Wilanowie. Wydarzenie odbyło się 15 kwietnia 2016 roku.

Podium w biegowym debiucie Politechniki Warszawskiej

Wynik klasyfikacji "Najleszy debiut"

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej "Najlepszy debiut" podczas 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Była to bowiem pierwsza rywalizacja naszej Uczelni w ramach inicjatywy Firma przyjazna bieganiu.

Dziewczyny na Politechniki 2016 - relacja z wydarzenia

Odbiór pakietów startowych podczas Dnia Otwartego Dziewczyny na Politechniki, fot. Dariusz Kawka

7 kwietnia 2016 roku dziewczyny opanowały Politechnikę Warszawską. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) gościło prawie 300 dziewcząt, uczennic szkół średnich z całej Polski. Przyszłe studentki wzięły udział w akcji „Dziewczyny na Politechniki”, organizowanej przez Biuro ds. Promocji i Informacji już po raz dziewiąty. Atrakcjom nie było końca.

Politechnika Warszawska w drodze – wizyta w warszawskim technikum

Koło Naukowe ADek

W ramach modułu edukacyjnego "PW w drodze" w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka odbyły się warsztaty kół naukowych Politechniki Warszawskiej, przeznaczone dla uczniów klas trzecich i czwartych tej szkoły.

Kanały Politechniki Warszawskiej w mediach społecznościowych

Zachęcamy do śledzenia informacji z życia Uczelni na oficjalnych kanałach społecznościowych Politechniki Warszawskiej w Internecie.

Dzień otwarty w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki

fot. KFF FOCUS

Biuro Promocji i Informacji zaprasza na kolejną edycję akcji Dziewczyny na Politechniki. Albert Einstein powiedział kiedyś, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Czemu? Bo wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia nie. Wiedza wskazuje na to, co jest, a wyobraźnia na to, co będzie. Przekrocz granicę wiedzy i podążaj za wyobraźnią. Przyjdź na Dzień Otwarty i dowiedz się jak krok po kroku planować i realizować swoje marzenia.

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Stoisko PW podczas salonu edukacyjnego

Pracownicy Biura ds. Promocji zaprezentowali ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej w kilku miastach w Polsce podczas dedykowanych targów edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich.

XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016

Stoisko PW podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016

Salon Szkół Wyższych i Policealnych, Prezentacja Liceów i Techników, Salon Uczelni Zagranicznych Study Abroad, Gala konkursu Genius Universitatis, a także liczne warsztaty, szkolenia, spotkania tematyczne – za nami XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016. 

Zdobyliśmy 1. miejsce w konkursie Genius Universitatis 2016

Wyróżnieni w kategorii fanpage uczelni

Wygraliśmy konkurs na kreatywną kampanię rekrutacyjną przeprowadzoną na profilu facebook'owym naszej uczelni. Uznanie jury zdobyła akcja #jestemnaPW, przeprowadzona podczas ubiegłorocznego Dnia Otwartego "Dziewczyny na Politechniki".

Akcja #jestemnaPW doceniona

Akcja #jestemnaPW

Kampania #jestemnaPW zrealizowana podczas wydarzenia "Dziewczyny na Politechniki" 2015 została wyróżniona przez Genius Universitatis 2016. Znaleźliśmy się w finałowej trójce laureatów w kategorii fanpage uczelni.

Najważniejsze działania promocyjne w r.a. 2015/2016

Przedstawiamy prezentację zawierającą opis najważniejszych działań promocyjnych podjętych przez Biuro ds. Promocji w roku akademickim 2015/2016.

Współpraca z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży

W październiku 2015 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży nawiązała współpracę z naszym biurem w ramach realizacji Programu „Life Skills – trening kompetencji społecznych”. Program adresowany był do uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników z Warszawy. 

Licytacja unikatowych bombek władz PW

29 grudnia 2015 roku zakończyła się aukcja internetowa bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.

Materiały promocyjno-informacyjne o PW

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem materiałów promocyjno-informacyjnych z logo Politechniki Warszawskiej.

Roczne podsumowanie projektu Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej

Projekt Odkryj tajemnice PW został zainaugurowany w styczniu 2015 roku. Głównym założeniem projektu było rozpowszechnianie informacji o Uczelni zróżnicowanym wiekowo grupom odbiorców, zapoznanie z jej historią, poszerzenie wiedzy oraz zainteresowanie techniką.

Licytacja unikatowych bombek władz PW

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej. 

Życzenia świąteczne

Biuro ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej składa serdeczne życzenia Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Najlepsi z najlepszych - projekt MNiSW skierowany do studentów i kół naukowych

Projekt pozakonkursowy „Najlepsi z najlepszych!” to kontynuacja trwającego od trzech lat programu „Generacja Przyszłości”. Projekt „Najlepsi z najlepszych!” zakłada wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 roku na Placu Politechniki, przed Gmachem Głównym odbył się Kiermasz Świąteczny PW. Uroczyste otwarcie nastąpiło 4 grudnia o godzinie 11:00. Przed budynkiem Gmachu Głównego stanęła choinka, którą przedstawiciele Władz Uczelni symbolicznie udekorowali specjalną bombką z logo 100-lecia Odnowienia tradycji PW.