Aktualności

Dziewczyny na Politechniki 2016 - relacja z wydarzenia

Odbiór pakietów startowych podczas Dnia Otwartego Dziewczyny na Politechniki, fot. Dariusz Kawka

7 kwietnia 2016 roku dziewczyny opanowały Politechnikę Warszawską. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) gościło prawie 300 dziewcząt, uczennic szkół średnich z całej Polski. Przyszłe studentki wzięły udział w akcji „Dziewczyny na Politechniki”, organizowanej przez Biuro ds. Promocji i Informacji już po raz dziewiąty. Atrakcjom nie było końca.

Politechnika Warszawska w drodze – wizyta w warszawskim technikum

Koło Naukowe ADek

W ramach modułu edukacyjnego "PW w drodze" w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka odbyły się warsztaty kół naukowych Politechniki Warszawskiej, przeznaczone dla uczniów klas trzecich i czwartych tej szkoły.

Kanały Politechniki Warszawskiej w mediach społecznościowych

Zachęcamy do śledzenia informacji z życia Uczelni na oficjalnych kanałach społecznościowych Politechniki Warszawskiej w Internecie.

Dzień otwarty w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki

fot. KFF FOCUS

Biuro Promocji i Informacji zaprasza na kolejną edycję akcji Dziewczyny na Politechniki. Albert Einstein powiedział kiedyś, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Czemu? Bo wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia nie. Wiedza wskazuje na to, co jest, a wyobraźnia na to, co będzie. Przekrocz granicę wiedzy i podążaj za wyobraźnią. Przyjdź na Dzień Otwarty i dowiedz się jak krok po kroku planować i realizować swoje marzenia.

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Stoisko PW podczas salonu edukacyjnego

Pracownicy Biura ds. Promocji zaprezentowali ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej w kilku miastach w Polsce podczas dedykowanych targów edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich.

XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016

Stoisko PW podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016

Salon Szkół Wyższych i Policealnych, Prezentacja Liceów i Techników, Salon Uczelni Zagranicznych Study Abroad, Gala konkursu Genius Universitatis, a także liczne warsztaty, szkolenia, spotkania tematyczne – za nami XXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2016. 

Zdobyliśmy 1. miejsce w konkursie Genius Universitatis 2016

Wyróżnieni w kategorii fanpage uczelni

Wygraliśmy konkurs na kreatywną kampanię rekrutacyjną przeprowadzoną na profilu facebook'owym naszej uczelni. Uznanie jury zdobyła akcja #jestemnaPW, przeprowadzona podczas ubiegłorocznego Dnia Otwartego "Dziewczyny na Politechniki".

Akcja #jestemnaPW doceniona

Akcja #jestemnaPW

Kampania #jestemnaPW zrealizowana podczas wydarzenia "Dziewczyny na Politechniki" 2015 została wyróżniona przez Genius Universitatis 2016. Znaleźliśmy się w finałowej trójce laureatów w kategorii fanpage uczelni.

Najważniejsze działania promocyjne w r.a. 2015/2016

Przedstawiamy prezentację zawierającą opis najważniejszych działań promocyjnych podjętych przez Biuro ds. Promocji w roku akademickim 2015/2016.

Współpraca z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży

W październiku 2015 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży nawiązała współpracę z naszym biurem w ramach realizacji Programu „Life Skills – trening kompetencji społecznych”. Program adresowany był do uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników z Warszawy. 

Licytacja unikatowych bombek władz PW

29 grudnia 2015 roku zakończyła się aukcja internetowa bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.

Materiały promocyjno-informacyjne o PW

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem materiałów promocyjno-informacyjnych z logo Politechniki Warszawskiej.

Roczne podsumowanie projektu Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej

Projekt Odkryj tajemnice PW został zainaugurowany w styczniu 2015 roku. Głównym założeniem projektu było rozpowszechnianie informacji o Uczelni zróżnicowanym wiekowo grupom odbiorców, zapoznanie z jej historią, poszerzenie wiedzy oraz zainteresowanie techniką.

Licytacja unikatowych bombek władz PW

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej. 

Życzenia świąteczne

Biuro ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej składa serdeczne życzenia Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Najlepsi z najlepszych - projekt MNiSW skierowany do studentów i kół naukowych

Projekt pozakonkursowy „Najlepsi z najlepszych!” to kontynuacja trwającego od trzech lat programu „Generacja Przyszłości”. Projekt „Najlepsi z najlepszych!” zakłada wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 roku na Placu Politechniki, przed Gmachem Głównym odbył się Kiermasz Świąteczny PW. Uroczyste otwarcie nastąpiło 4 grudnia o godzinie 11:00. Przed budynkiem Gmachu Głównego stanęła choinka, którą przedstawiciele Władz Uczelni symbolicznie udekorowali specjalną bombką z logo 100-lecia Odnowienia tradycji PW.

Listopadowe soboty z Politechniką Warszawską

Z okazji obchodów 100-lecia Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej oraz w ramach projektu „Odkryj tajemnice PW”, w dwie listopadowe soboty miał miejsce spacer z przewodnikiem. Wydarzenie odbyło się na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej. Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia było Biuro ds. Promocji i Informacji.

„Odkryj tajemnice PW”

Politechnika Warszawska w roku akademickim 2015/2016 realizowała będzie nowy projekt edukacyjny zatytułowany „Odkryj tajemnice PW”. Koordynatorem akcji jest Biuro ds. Promocji i Informacji. Na projekt promocyjny składały się będą wizyty dzieci i młodzieży  w Politechnice Warszawskiej oraz wyjazdy do szkół.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016

1 października 2015 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej JM Rektor zainaugurował nowy roku akademicki.

Ponaddźwiękowa rakieta studentów PW

25 września 2015 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się prezentacja ponaddźwiękowej rakiety H1 Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA). W organizacji wydarzenia pomogła Sekcja Promocji i Informacji w Internecie naszego biura.

Piknik „Spotkanie z nauką”

22 września Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z Politechniką Warszawską - Biurem Promocji i Fundacją Nowatorska Edukacja zorganizował piknik edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjum i liceum.

Najważniejsze działania promocyjne w r.a. 2014/2015

Przedstawiamy prezentację zawierającą opis najważniejszych działań promocyjnych podjętych przez Biuro ds. Promocji w roku akademickim 2014/2015.

Wrześniowe spotkania z Maturzystami

We wrześniu pracownicy Biura Promocji będą prezentować ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej w kilku polskich miastach podczas Salonów Maturzystów Perspektywy 2015.

Prezentacja PowerPoint o Politechnice

Biuro Promocji przygotowało nową prezentację PowerPoint o naszej Uczelni. Mogą z niej korzystać Wydziały, jednostki organizacyjne PW oraz studenci i doktoranci.