Aktualności

"Odkryj tajemnice PW" - podsumowanie roku 2016

Nasze Biuro od roku 2015 realizuje projekt "Odkryj tajemnice PW". W roku 2016 zorganizowaliśmy ok. 30 wycieczek szkolnych, z czego ok. 60% stanowiły szkoły średnie (maturzyści), a pozostałą część gimnazja, szkoły podstawowe oraz przedszkola.

PW w drodze z wizytą w dębickim liceum

Delegacja z Politechniki Warszawskiej wraz z dyrekcją i pracownikami liceum

Pracownicy Biura ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej wraz z przedstawicielami innych jednostek oraz studentami odwiedzili 7 grudnia 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. króla Władysława Jagiełły. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty edukacyjnej naszej Uczelni, a także zainteresowanie uczniów studiami w Politechnice Warszawskiej.

Dziękujemy za udział w Kiermaszu Świątecznym PW

Zespół BPI

To były trzy dni pełne rozmów, spotkań i uśmiechów, a przede wszystkim życzliwości i hojności. Dzięki wielkim sercom wszystkich, którzy od 1 do 3 grudnia 2016 roku odwiedzili namiot Politechniki Warszawskiej i wzięli udział w naszej zbiórce, zebraliśmy 26 442,85 zł na stypendia dla studentów naszej Uczelni. Stypendystów wybierze Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

10 domków wystawienniczych z bożonarodzeniowym asortymentem, gadżety Politechniki Warszawskiej i zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników Uczelni – wszystko to wiąże jeden szczytny cel – stypendium dla studentów PW. Dlatego po raz drugi organizujemy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

"Iluzja" na Politechnice Warszawskiej

Duża Aula w czasie seansu "Iluzji"

Za nami pierwszy seans filmowy w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Około 200 osób obejrzało francusko-amerykański thriller "Iluzja" (Now you see me). Seans odbył się 21 listopada 2016 roku i był wydarzeniem towarzyszącym tegorocznym obchodom Święta naszej Uczelni.

Odkrywaliśmy tajemnice PW z okazji Święta Uczelni

Wycieczka przed Gmachem Głównym PW

Dwugodzinny spacer z przewodnikiem po Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej, a potem degustacja Inżynierki – oficjalnego Ciastka PW – to atrakcje, z których można było skorzystać 20 listopada 2016 roku. Zostały one przygotowane z okazji Święta Uczelni. Organizatorem wydarzenia było Biuro ds. Promocji i Informacji PW. 

Jak nie zgubić siebie i odważyć się żyć po swojemu? – podsumowanie spotkania

Spotkanie "Jak nie zgubić siebie i odważyć się żyć po swojemu?"

Wymarzone życie, uwolnienie się od schematów, realizowanie własnych potrzeb i realizowanie siebie - to były główne punkty zajęć z Katarzyną Bogusz-Przybylską (Babskie Tabu), zorganizowanych w ramach cyklu Babskie Spotkania. Wydarzenie odbyło się 17 listopada 2016 roku na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyło w nim ok. 40 studentek naszej Uczelni. 

„Inżynierka” – to nazwa oficjalnego Ciastka PW

Maciej Trzaskowski - zwycięzca konkursu na nazwę Ciastka PW

Nasza Uczelnia ma nareszcie swój przysmak. Po tym, jak zostało wybrane Ciastko PW, ogłoszony został konkurs na jego nazwę. Podczas obchodów Święta PW ogłosiliśmy wyniki.

Kino na PW w ramach Święta Uczelni

Kino na PW

Specjalny seans filmowy zorganizowany po raz pierwszy na Politechnice Warszawskiej towarzyszyć będzie tegorocznym obchodom Święta PW. Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym przemieni się w niezwykłą salę kinową, na której w kinowych rzędach zasiądzie 300 osób. Nie zabraknie również tradycyjnej chrupiącej przekąski – popcornu, którą będą mogli poczęstować się widzowie podczas tej nietypowej projekcji.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Gmach Główny, źr. Prisma

Uczelnia z taką tradycją, jak Politechnika Warszawska, kryje wiele tajemnic. Spróbują je odkryć uczestnicy spaceru z przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się w ramach cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Ciastko PW wybrane! Trwa konkurs na nazwę

Konkursowe ciastka

Jury po degustacji i zapoznaniu się z opisem poszczególnych propozycji podjęło ostateczną decyzję. Ciastko PW zostało wybrane. W czasie burzliwych dyskusji okazało się, że wśród inżynierów są prawdziwe łasuchy. Teraz wybieramy nazwę dla naszego ciastka.

Rynek pracy w kobiecej odsłonie - podsumowanie spotkania

Praca w grupach podczas warsztatów

Pierwsze wydarzenie z cyklu "Babskie spotkania – Weź sprawy w swoje ręce" mamy już za sobą. W zajęciach wzięło udział około 50 uczestniczek – studentek Politechniki Warszawskiej.

Powstał Portal Jakości Kształcenia

Portal Jakości Kształcenia

Strona jest kompendium wiedzy o jakości kształcenia w Politechnice Warszawskiej. Do tej pory Księga Jakości Kształcenia była prezentowana jedynie w formie dokumentu.

"Zabierz PW na wakacje" - wyniki zabawy na Snapchacie

Plakat zabawy "Zabierz PW na wakacje"

"Zostań mistrzem pakowania", "Podróże małe i duże", "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" - to tylko kilka zadań, które w ciekawy sposób mieli przedstawić uczestnicy zabawy "Zabierz PW na wakacje". Po burzliwych obradach jury zdecydowało się nagrodzić Kornelię Łukojć - studentkę naszej Uczelni oraz przyznać dwa specjalne wyróżnienia. 

Sesja zdjęciowa władz Politechniki Warszawskiej na kadencję 2016-2020

Prof. Janusz Walo - nowy Prorektor ds. Studenckich w czasie sesji

Prowadzenie wykładów, wystąpienia na konferencjach, poważne rozmowy – to naturalne środowisko Rektorów i Dziekanów Politechniki Warszawskiej. Zdarzają się jednak i takie dni, gdy przedstawiciele naszych władz muszą stanąć przed obiektywem aparatu. Tak stało się 21 września 2016 roku – w dniu oficjalnej sesji zdjęciowej, którą zorganizowało i koordynowało Biuro ds. Promocji i Informacji PW.

Konkurs na Ciastko Politechniki Warszawskiej

Konkurs na Ciastko Politechniki Warszawskiej

Intelektualny wysiłek inżynierów z PW wymaga odpowiedniego zastrzyku energii, dlatego organizujemy konkurs na Ciastko Politechniki Warszawskiej. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy wszystkie warszawskie cukiernie.

Śladami Powstania Warszawskiego - spacer i gra miejska

Gra miejska śladami Powstania Warszawskiego

31 lipca – dzień przed 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego – w okolicach Politechniki Warszawskiej odbyły się wydarzenia mające na celu upamiętnienie tych znamiennych dla Warszawy i Polski działań. 

Akcja rekrutacyjna #pierwszykumpelzPW

Plakat akcji #pierwszykumpelzPW

Biuro ds. Promocji i Informacji było obecne także podczas przyjmowania dokumentów nowo przyjętych na studia. Zachęcaliśmy przyszłych studentów PW do zapoznawania się z przyszłymi kolegami i koleżankami, i robienia sobie wspólnych zdjęć we wnętrzach Gmachu Głównego.

"Zabierz PW na wakacje" - dołącz do zabawy na Snapchacie

Zabierz PW na wakacje, a po wakacjach zgarnij nową bluzę Politechniki Warszawskiej! Pierwszym krokiem do udziału w zabawie jest zaproszenie Politechniki Warszawskiej do grona swoich "znajomych" na Snapchacie.

Facebook Politechniki Warszawskiej doceniony przez Social Press

Oficjalny profil Politechniki Warszawskiej na Facebooku

Portal branżowy Social Press ocenił oficjalne kanały na Facebooku najlepszych uczelni w Polsce. Profil Politechniki Warszawskiej prowadzony przez Biuro ds. Promocji i Informacji został pochwalony za szczególny sposób komunikacji.

Politechnika na pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Stoiska kół naukowych Politechniki Warszawskiej na pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Cztery koła naukowe działające na naszej Uczelni i Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band zaprezentowały się podczas głównej imprezy plenerowej z okazji stuletniej rocznicy przyłączenia Mokotowa do Warszawy. "Zabawa 100-lecia – Mokotówka" odbyła się 18 czerwca 2016 w Parku Morskie Oko – Promenada. PW była jednym z partnerów wydarzenia. 

Za nami dwa spacery po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Spacer po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Jakim znanym budynkiem inspirowali się projektanci Gmachu Głównego PW? Kiedy - według legendy - runie znajdujący się przy Gmachu Mechaniki komin? Ile pokojów miały kiedyś mieszkania dla kadry administracyjnej, a ile te dla profesorów? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznali uczestnicy wycieczek po Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej, które odbyły się 19 czerwca 2016.  

Politechnika Warszawska partnerem międzynarodowego kongresu STEM

Przełom maja i czerwca dla kobiet nauki okazał się niezwykle inspirującym okresem. 31 maja i 1 czerwca w Centrum Nauki Kopernik odbył się międzynarodowy kongres traktujący o STEM i roli kobiet w innowacyjnym rozwoju.  

Piknik z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Plakat Mokotówki

Z okazji rocznicy przyłączenia Mokotowa do Warszawy przez cały 2016 rok odbywa się szereg atrakcji dla mieszkańców stolicy. 18 czerwca 2016 roku w Parku Morskie Oko – Promenada odbędzie się główna impreza plenerowa "Zabawa 100-lecia – Mokotówka", podczas której zaprezentują się nasze koła naukowe.

Portal Kandydata - nowe narzędzie rekrutacyjne

Portal Kandydata obsługiwany przez telefon komórkowy

Biuro Promocji i Informacji we współpracy z Biurem ds. Przyjęć na Studia uruchomiło Portal Kandydata. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które ułatwi kandydatom na studia na Politechnice Warszawskiej proces rekrutacji. Kandydaci mogą sprawdzić, które kierunki odpowiadają ich zainteresowaniom i dowiedzieć się więcej o zasadach przyjęć na studia.