Aktualności

Kino na PW w ramach Święta Uczelni

Kino na PW

Specjalny seans filmowy zorganizowany po raz pierwszy na Politechnice Warszawskiej towarzyszyć będzie tegorocznym obchodom Święta PW. Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym przemieni się w niezwykłą salę kinową, na której w kinowych rzędach zasiądzie 300 osób. Nie zabraknie również tradycyjnej chrupiącej przekąski – popcornu, którą będą mogli poczęstować się widzowie podczas tej nietypowej projekcji.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Gmach Główny, źr. Prisma

Uczelnia z taką tradycją, jak Politechnika Warszawska, kryje wiele tajemnic. Spróbują je odkryć uczestnicy spaceru z przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się w ramach cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Ciastko PW wybrane! Trwa konkurs na nazwę

Konkursowe ciastka

Jury po degustacji i zapoznaniu się z opisem poszczególnych propozycji podjęło ostateczną decyzję. Ciastko PW zostało wybrane. W czasie burzliwych dyskusji okazało się, że wśród inżynierów są prawdziwe łasuchy. Teraz wybieramy nazwę dla naszego ciastka.

Rynek pracy w kobiecej odsłonie - podsumowanie spotkania

Praca w grupach podczas warsztatów

Pierwsze wydarzenie z cyklu "Babskie spotkania – Weź sprawy w swoje ręce" mamy już za sobą. W zajęciach wzięło udział około 50 uczestniczek – studentek Politechniki Warszawskiej.

Powstał Portal Jakości Kształcenia

Portal Jakości Kształcenia

Strona jest kompendium wiedzy o jakości kształcenia w Politechnice Warszawskiej. Do tej pory Księga Jakości Kształcenia była prezentowana jedynie w formie dokumentu.

"Zabierz PW na wakacje" - wyniki zabawy na Snapchacie

Plakat zabawy "Zabierz PW na wakacje"

"Zostań mistrzem pakowania", "Podróże małe i duże", "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" - to tylko kilka zadań, które w ciekawy sposób mieli przedstawić uczestnicy zabawy "Zabierz PW na wakacje". Po burzliwych obradach jury zdecydowało się nagrodzić Kornelię Łukojć - studentkę naszej Uczelni oraz przyznać dwa specjalne wyróżnienia. 

Sesja zdjęciowa władz Politechniki Warszawskiej na kadencję 2016-2020

Prof. Janusz Walo - nowy Prorektor ds. Studenckich w czasie sesji

Prowadzenie wykładów, wystąpienia na konferencjach, poważne rozmowy – to naturalne środowisko Rektorów i Dziekanów Politechniki Warszawskiej. Zdarzają się jednak i takie dni, gdy przedstawiciele naszych władz muszą stanąć przed obiektywem aparatu. Tak stało się 21 września 2016 roku – w dniu oficjalnej sesji zdjęciowej, którą zorganizowało i koordynowało Biuro ds. Promocji i Informacji PW.

Konkurs na Ciastko Politechniki Warszawskiej

Konkurs na Ciastko Politechniki Warszawskiej

Intelektualny wysiłek inżynierów z PW wymaga odpowiedniego zastrzyku energii, dlatego organizujemy konkurs na Ciastko Politechniki Warszawskiej. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy wszystkie warszawskie cukiernie.

Śladami Powstania Warszawskiego - spacer i gra miejska

Gra miejska śladami Powstania Warszawskiego

31 lipca – dzień przed 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego – w okolicach Politechniki Warszawskiej odbyły się wydarzenia mające na celu upamiętnienie tych znamiennych dla Warszawy i Polski działań. 

Akcja rekrutacyjna #pierwszykumpelzPW

Plakat akcji #pierwszykumpelzPW

Biuro ds. Promocji i Informacji było obecne także podczas przyjmowania dokumentów nowo przyjętych na studia. Zachęcaliśmy przyszłych studentów PW do zapoznawania się z przyszłymi kolegami i koleżankami, i robienia sobie wspólnych zdjęć we wnętrzach Gmachu Głównego.

"Zabierz PW na wakacje" - dołącz do zabawy na Snapchacie

Zabierz PW na wakacje, a po wakacjach zgarnij nową bluzę Politechniki Warszawskiej! Pierwszym krokiem do udziału w zabawie jest zaproszenie Politechniki Warszawskiej do grona swoich "znajomych" na Snapchacie.

Facebook Politechniki Warszawskiej doceniony przez Social Press

Oficjalny profil Politechniki Warszawskiej na Facebooku

Portal branżowy Social Press ocenił oficjalne kanały na Facebooku najlepszych uczelni w Polsce. Profil Politechniki Warszawskiej prowadzony przez Biuro ds. Promocji i Informacji został pochwalony za szczególny sposób komunikacji.

Politechnika na pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Stoiska kół naukowych Politechniki Warszawskiej na pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Cztery koła naukowe działające na naszej Uczelni i Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band zaprezentowały się podczas głównej imprezy plenerowej z okazji stuletniej rocznicy przyłączenia Mokotowa do Warszawy. "Zabawa 100-lecia – Mokotówka" odbyła się 18 czerwca 2016 w Parku Morskie Oko – Promenada. PW była jednym z partnerów wydarzenia. 

Za nami dwa spacery po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Spacer po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Jakim znanym budynkiem inspirowali się projektanci Gmachu Głównego PW? Kiedy - według legendy - runie znajdujący się przy Gmachu Mechaniki komin? Ile pokojów miały kiedyś mieszkania dla kadry administracyjnej, a ile te dla profesorów? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznali uczestnicy wycieczek po Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej, które odbyły się 19 czerwca 2016.  

Politechnika Warszawska partnerem międzynarodowego kongresu STEM

Przełom maja i czerwca dla kobiet nauki okazał się niezwykle inspirującym okresem. 31 maja i 1 czerwca w Centrum Nauki Kopernik odbył się międzynarodowy kongres traktujący o STEM i roli kobiet w innowacyjnym rozwoju.  

Piknik z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Plakat Mokotówki

Z okazji rocznicy przyłączenia Mokotowa do Warszawy przez cały 2016 rok odbywa się szereg atrakcji dla mieszkańców stolicy. 18 czerwca 2016 roku w Parku Morskie Oko – Promenada odbędzie się główna impreza plenerowa "Zabawa 100-lecia – Mokotówka", podczas której zaprezentują się nasze koła naukowe.

Portal Kandydata - nowe narzędzie rekrutacyjne

Portal Kandydata obsługiwany przez telefon komórkowy

Biuro Promocji i Informacji we współpracy z Biurem ds. Przyjęć na Studia uruchomiło Portal Kandydata. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które ułatwi kandydatom na studia na Politechnice Warszawskiej proces rekrutacji. Kandydaci mogą sprawdzić, które kierunki odpowiadają ich zainteresowaniom i dowiedzieć się więcej o zasadach przyjęć na studia.

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej – proste zamawianie materiałów promocyjnych

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej

Nowa platforma, stworzona z myślą o komforcie zainteresowanych, znacznie ułatwia zamawianie materiałów promocyjnych Politechniki Warszawskiej. Wypełnianie wniosku o wydanie materiałów promocyjnych nie jest już konieczne. Proces został znacznie skrócony, a samego zamówienia można dokonać korzystając ze strony: sklep.pw.edu.pl, gdzie na bieżąco jest aktualizowana dostępność poszczególnych materiałów.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro" za nami

Naukowe Koło Robotyki BIONIK podczas Pikniku Edukacyjnego

W dniach 13-14 maja 2016 roku na terenie Kampusu Centralnego Politechniki Warszawskiej odbył się Piknik Edukacyjny dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Od Mikro do Makro". W tegorocznej edycji wydarzenia wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Poznaj Politechnikę – zwiedzanie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

Uczniowie Gimnazjum nr 143 im. T. J. Padarewskiego w Warszawie 22 kwietnia 2016 roku odwiedzili Politechnikę Warszawską w ramach projektu „Odkryj tajemnice PW”.

Młodzi pasjonaci nauki na PW – wykłady dla dzieci i młodzieży

Zajęcia chemiczne z ChKN Flogiston

23 kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia dla najmłodszych pasjonatów nauki. Wraz z naszym partnerem, firmą Chris, przygotowaliśmy zajęcia chemiczne, fizyczne i matematyczne dla dzieci. Warsztaty poprowadzili studenci Politechniki Warszawskiej, którzy mogli sprawdzić się w roli nauczycieli.

PW w drodze – ChKN Flogiston z wizytą w szkole podstawowej

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston

Nauka na wyciągnięcie ręki – wybuchy, zmiany barw roztworów, widowiskowe reakcje chemiczne. Chemiczne Koło Naukowe Flogiston odwiedziło Szkołę Podstawową nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "ALKA" w Warszawie.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Piknik kół naukowych w ramach konkursu Náboj 2016

Matematyczny Náboj 2016

Pięć kół naukowych z Politechniki Warszawskiej wzięło udział w pikniku podczas międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj na warszawskim Wilanowie. Wydarzenie odbyło się 15 kwietnia 2016 roku.

Podium w biegowym debiucie Politechniki Warszawskiej

Wynik klasyfikacji "Najleszy debiut"

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej "Najlepszy debiut" podczas 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Była to bowiem pierwsza rywalizacja naszej Uczelni w ramach inicjatywy Firma przyjazna bieganiu.