Aktualności

PW w drodze – ChKN Flogiston z wizytą w przedszkolu i szkole podstawowej

Nauka na wyciągnięcie ręki – wybuchy, zmiany barw roztworów, widowiskowe reakcje chemiczne. Chemiczne Koło Naukowe Flogiston odwiedziło Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie oraz Przedszkole nr 261 w Warszawie.

Spotkanie z zespołem Hyper Poland University Team

Młodzi, zdolni i z masą genialnych pomysłów. Nie boją się marzyć o stworzeniu wyjątkowego środka transportu - Hyperloopa. Żeby mogli opowiedzieć o swojej pracy, postanowiliśmy zorganizować z nimi spotkanie na naszej Uczelni.

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska dołącza do programu Nocy Muzeów w Warszawie. 20 maja 2017 roku będziecie mogli zwiedzić PW z przewodnikiem, obejrzeć specjalne wystawy czy wziąć udział w wyjątkowych wykładach.

Uczniowie dębickiego LO odwiedzili Politechnikę Warszawską

Uczniowie LO w Dębicy w czasie wizyty na PW

Wykłady, warsztaty i zwiedzanie wydziałów Politechniki Warszawskiej - takie atrakcje czekały na maturzystów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcące im. króla Władysława Jagiełły w Dębicy, którzy 30 marca 2017 roku odwiedzili naszą Uczelnię. 

Rekordowa liczba dziewczyn odwiedziła w tym roku Politechnikę Warszawską

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Dziewczyny na Politechniki", organizowanej przy współpracy z Fundacją Perspektywy. Odwiedziło nas około 300 dziewcząt – uczennic liceów i techników, które przygotowują się do matury; a także ich młodszych koleżanek – gimnazjalistek, które już na tym etapie edukacji świadomie szukają swojej drogi rozwoju.

Politechnika Warszawska z własną kartą miejską

Od dziś możecie pochwalić się kartą miejską z politechnicznym motywem. Przy współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie przygotowaliśmy wzór karty miejskiej dla wszystkich miłośników Politechniki Warszawskiej. Motyw karty jest już dostępny na stronie ZTM.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas Drzwi Otwartych

Przez dwa dni Dużą Aulę, ale i cały Kampus Politechniki Warszawskiej opanowali kandydaci na studia. W sobotę, 25 marca 2017 roku, przygotowaliśmy atrakcje dla młodszych pasjonatów nauki - warsztaty z matematyki, chemii i fizyki.

Rozstrzygnięcie konkursu na rozbudowę Portalu Kandydata

Konkurs na opracowanie i wdrożenie nowej koncepcji serwisu edukacyjnego dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej został rozstrzygnięty. Wyboru dokonała komisja konkursowa w składzie przedstawicieli Władz PW oraz Biura ds. Promocji i Informacji.

Politechnika Warszawska wyróżniona za social media i Portal Kandydata

W tegorocznym konkursie Genius Universitatis na kreatywną kampanię rekrutacyjną Politechnika Warszawska zdobyła dwie nagrody. Wygraliśmy konkurs na najlepszą kampanię rekrutacyjną przeprowadzoną w mediach społecznościowych oraz zdobyliśmy uznanie jury za rekrutacyjny serwis internetowy.

PW w drodze - z wizytą w II LO w Białymstoku

Prezentacja o Politechnice dla kandydatów, pokaz Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" i warsztaty ze Studenckim Kołem Naukowym Energetyki Niekonwencjonalnej - 7 marca 2017 roku odwiedziliśmy II LO w Białymstoku. Pokazaliśmy uczniom białostockiego liceum, że Politechnika Warszawska to miejsce, w którym marzenia stają się rzeczywistością.

Dziewczyny na Politechniki 2017

"Nauka jest Kobietą" - to hasło tegorocznej edycji Dnia Otwartego tylko dla Dziewczyn na Politechnice Warszawskiej. Wszystkie dziewczyny zainteresowane studiami na naszej Uczelni zapraszamy na Politechnikę 30 marca 2017 roku.

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej otwarty dla wszystkich!

Gadżety z logo PW mogą już kupić nie tylko pracownicy Uczelni, ale przede wszystkim studenci, nasi absolwenci i przyjaciele Politechniki. Co można kupić w naszym sklepie? Sprawdźcie sami na sklep.pw.edu.pl.

Konkurs na rozbudowę Portalu Kandydata

Biuro ds. Promocji i Informacji ogłasza konkurs na opracowanie i wdrożenie nowej koncepcji serwisu edukacyjnego dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej. Celem konkursu jest stworzenie platformy internetowej dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej, łączącej funkcje informacyjne, rekrutacyjne, promocyjne oraz wizerunkowe.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej z IBM – relacja ze spotkania

Profesjonalna symulacja rozmowy kwalifikacyjnej w ramach cyklu Babskie Spotkania – weź sprawy w swoje ręce odbyła się 23 lutego 2017 roku.

Babskie Spotkania - cykl warsztatów dla kobiet

Celem Projektu Babskie Spotkania - Weź sprawy w swoje ręce jest merytoryczne wspieranie studentek PW, jak również pobudzanie ich kreatywności na wszystkich etapach edukacji – od pierwszego do ostatniego roku studiów. Warsztaty poświęcone będą zarówno samej nauce, jej promocji, sposobom uczenia się, jak i ćwiczeniu pamięci. Poruszone zostaną również tematy life-stylowe i modowe. Nie zabraknie również zagadnień z obszaru budowania wizerunku.

Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem – relacja ze spotkania

Prowadzący warsztaty Darek Aksamit

Nowy rok 2017 otworzyliśmy tematem dotyczącym tworzenia i promocji projektów. Warsztaty zatytułowane "Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem" odbyły się 11 stycznia w Gmachu Głównym. Było to już czwarte wydarzenie z cyklu "Babskie Spotkania – Weź sprawy w swoje ręce". Tym razem spotkanie poprowadził Dariusz Aksamit - fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, promotor nauki.

Powstał fanpage cyklu Badania - Innowacje - Technologie

Żeby jeszcze skuteczniej promować prace ludzi związanych z naszą Uczelnią, powstał fanpage poświęcony naukowym wieściom z PW. 

"Odkryj tajemnice PW" - podsumowanie roku 2016

Nasze Biuro od roku 2015 realizuje projekt "Odkryj tajemnice PW". W roku 2016 zorganizowaliśmy ok. 30 wycieczek szkolnych, z czego ok. 60% stanowiły szkoły średnie (maturzyści), a pozostałą część gimnazja, szkoły podstawowe oraz przedszkola.

PW w drodze z wizytą w dębickim liceum

Delegacja z Politechniki Warszawskiej wraz z dyrekcją i pracownikami liceum

Pracownicy Biura ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej wraz z przedstawicielami innych jednostek oraz studentami odwiedzili 7 grudnia 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. króla Władysława Jagiełły. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty edukacyjnej naszej Uczelni, a także zainteresowanie uczniów studiami w Politechnice Warszawskiej.

Dziękujemy za udział w Kiermaszu Świątecznym PW

Zespół BPI

To były trzy dni pełne rozmów, spotkań i uśmiechów, a przede wszystkim życzliwości i hojności. Dzięki wielkim sercom wszystkich, którzy od 1 do 3 grudnia 2016 roku odwiedzili namiot Politechniki Warszawskiej i wzięli udział w naszej zbiórce, zebraliśmy 26 442,85 zł na stypendia dla studentów naszej Uczelni. Stypendystów wybierze Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

10 domków wystawienniczych z bożonarodzeniowym asortymentem, gadżety Politechniki Warszawskiej i zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników Uczelni – wszystko to wiąże jeden szczytny cel – stypendium dla studentów PW. Dlatego po raz drugi organizujemy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

"Iluzja" na Politechnice Warszawskiej

Duża Aula w czasie seansu "Iluzji"

Za nami pierwszy seans filmowy w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Około 200 osób obejrzało francusko-amerykański thriller "Iluzja" (Now you see me). Seans odbył się 21 listopada 2016 roku i był wydarzeniem towarzyszącym tegorocznym obchodom Święta naszej Uczelni.

Odkrywaliśmy tajemnice PW z okazji Święta Uczelni

Wycieczka przed Gmachem Głównym PW

Dwugodzinny spacer z przewodnikiem po Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej, a potem degustacja Inżynierki – oficjalnego Ciastka PW – to atrakcje, z których można było skorzystać 20 listopada 2016 roku. Zostały one przygotowane z okazji Święta Uczelni. Organizatorem wydarzenia było Biuro ds. Promocji i Informacji PW. 

Jak nie zgubić siebie i odważyć się żyć po swojemu? – podsumowanie spotkania

Spotkanie "Jak nie zgubić siebie i odważyć się żyć po swojemu?"

Wymarzone życie, uwolnienie się od schematów, realizowanie własnych potrzeb i realizowanie siebie - to były główne punkty zajęć z Katarzyną Bogusz-Przybylską (Babskie Tabu), zorganizowanych w ramach cyklu Babskie Spotkania. Wydarzenie odbyło się 17 listopada 2016 roku na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyło w nim ok. 40 studentek naszej Uczelni. 

„Inżynierka” – to nazwa oficjalnego Ciastka PW

Maciej Trzaskowski - zwycięzca konkursu na nazwę Ciastka PW

Nasza Uczelnia ma nareszcie swój przysmak. Po tym, jak zostało wybrane Ciastko PW, ogłoszony został konkurs na jego nazwę. Podczas obchodów Święta PW ogłosiliśmy wyniki.