Aktualności

Jesienne targi edukacyjne dobiegły końca

Pracownicy naszego biura odwiedzili pięć polskich miast podczas Salonów Maturzystów organizowanych przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Warszawski Salon Maturzystów za nami

Tysiące kandydatów na studia odwiedziły Politechnikę Warszawską podczas tegorocznego Salonu Maturzystów. W Dużej Auli swoją ofertę zaprezentowało blisko 70 uczelni z kraju i zagranicy. Organizatorem Salonu Maturzystów jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Identyfikacja wizualna PW ponownie doceniona

Miło nam poinformować, że identyfikacja wizualna i znak Politechniki Warszawskiej zostały wyróżnione przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Tym samym Politechnika otrzymała zaproszenie do udziału w konkursie Dobry Wzór 2017.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2017 za nami

Tysiące miłośników nauki odwiedziło w tym roku Politechnikę Warszawską podczas Pikniku Edukacyjnego. Pasjonujące wykłady, warsztaty z programowania, pokazy kół naukowych i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych.

Babskie Spotkania – zakończenie sezonu

Pierwszy cykl Babskie Spotkania na PW dobiegł końca. Podczas wydarzenia, które odbyło się w środę, 14 czerwca 2017, dziewczynom przyznane zostały nagrody za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Kampania "Zabierz PW na wakacje" nagrodzona PROMykiem

W poprzednie wakacje zachęcaliśmy Was do wspólnej zabawy na Snapchacie Politechniki Warszawskiej. Nasza kampania "Zabierz PW na wakacje" została nagrodzona przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii w dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.

PW w drodze – ChKN Flogiston z wizytą w przedszkolu i szkole podstawowej

Nauka na wyciągnięcie ręki – wybuchy, zmiany barw roztworów, widowiskowe reakcje chemiczne. Chemiczne Koło Naukowe Flogiston odwiedziło Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie oraz Przedszkole nr 261 w Warszawie.

Spotkanie z zespołem Hyper Poland University Team

Młodzi, zdolni i z masą genialnych pomysłów. Nie boją się marzyć o stworzeniu wyjątkowego środka transportu - Hyperloopa. Żeby mogli opowiedzieć o swojej pracy, postanowiliśmy zorganizować z nimi spotkanie na naszej Uczelni.

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska dołącza do programu Nocy Muzeów w Warszawie. 20 maja 2017 roku będziecie mogli zwiedzić PW z przewodnikiem, obejrzeć specjalne wystawy czy wziąć udział w wyjątkowych wykładach.

Uczniowie dębickiego LO odwiedzili Politechnikę Warszawską

Uczniowie LO w Dębicy w czasie wizyty na PW

Wykłady, warsztaty i zwiedzanie wydziałów Politechniki Warszawskiej - takie atrakcje czekały na maturzystów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcące im. króla Władysława Jagiełły w Dębicy, którzy 30 marca 2017 roku odwiedzili naszą Uczelnię. 

Rekordowa liczba dziewczyn odwiedziła w tym roku Politechnikę Warszawską

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Dziewczyny na Politechniki", organizowanej przy współpracy z Fundacją Perspektywy. Odwiedziło nas około 300 dziewcząt – uczennic liceów i techników, które przygotowują się do matury; a także ich młodszych koleżanek – gimnazjalistek, które już na tym etapie edukacji świadomie szukają swojej drogi rozwoju.

Politechnika Warszawska z własną kartą miejską

Od dziś możecie pochwalić się kartą miejską z politechnicznym motywem. Przy współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie przygotowaliśmy wzór karty miejskiej dla wszystkich miłośników Politechniki Warszawskiej. Motyw karty jest już dostępny na stronie ZTM.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas Drzwi Otwartych

Przez dwa dni Dużą Aulę, ale i cały Kampus Politechniki Warszawskiej opanowali kandydaci na studia. W sobotę, 25 marca 2017 roku, przygotowaliśmy atrakcje dla młodszych pasjonatów nauki - warsztaty z matematyki, chemii i fizyki.

Rozstrzygnięcie konkursu na rozbudowę Portalu Kandydata

Konkurs na opracowanie i wdrożenie nowej koncepcji serwisu edukacyjnego dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej został rozstrzygnięty. Wyboru dokonała komisja konkursowa w składzie przedstawicieli Władz PW oraz Biura ds. Promocji i Informacji.

Politechnika Warszawska wyróżniona za social media i Portal Kandydata

W tegorocznym konkursie Genius Universitatis na kreatywną kampanię rekrutacyjną Politechnika Warszawska zdobyła dwie nagrody. Wygraliśmy konkurs na najlepszą kampanię rekrutacyjną przeprowadzoną w mediach społecznościowych oraz zdobyliśmy uznanie jury za rekrutacyjny serwis internetowy.

PW w drodze - z wizytą w II LO w Białymstoku

Prezentacja o Politechnice dla kandydatów, pokaz Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" i warsztaty ze Studenckim Kołem Naukowym Energetyki Niekonwencjonalnej - 7 marca 2017 roku odwiedziliśmy II LO w Białymstoku. Pokazaliśmy uczniom białostockiego liceum, że Politechnika Warszawska to miejsce, w którym marzenia stają się rzeczywistością.

Dziewczyny na Politechniki 2017

"Nauka jest Kobietą" - to hasło tegorocznej edycji Dnia Otwartego tylko dla Dziewczyn na Politechnice Warszawskiej. Wszystkie dziewczyny zainteresowane studiami na naszej Uczelni zapraszamy na Politechnikę 30 marca 2017 roku.

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej otwarty dla wszystkich!

Gadżety z logo PW mogą już kupić nie tylko pracownicy Uczelni, ale przede wszystkim studenci, nasi absolwenci i przyjaciele Politechniki. Co można kupić w naszym sklepie? Sprawdźcie sami na sklep.pw.edu.pl.

Konkurs na rozbudowę Portalu Kandydata

Biuro ds. Promocji i Informacji ogłasza konkurs na opracowanie i wdrożenie nowej koncepcji serwisu edukacyjnego dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej. Celem konkursu jest stworzenie platformy internetowej dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej, łączącej funkcje informacyjne, rekrutacyjne, promocyjne oraz wizerunkowe.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej z IBM – relacja ze spotkania

Profesjonalna symulacja rozmowy kwalifikacyjnej w ramach cyklu Babskie Spotkania – weź sprawy w swoje ręce odbyła się 23 lutego 2017 roku.

Babskie Spotkania - cykl warsztatów dla kobiet

Celem Projektu Babskie Spotkania - Weź sprawy w swoje ręce jest merytoryczne wspieranie studentek PW, jak również pobudzanie ich kreatywności na wszystkich etapach edukacji – od pierwszego do ostatniego roku studiów. Warsztaty poświęcone będą zarówno samej nauce, jej promocji, sposobom uczenia się, jak i ćwiczeniu pamięci. Poruszone zostaną również tematy life-stylowe i modowe. Nie zabraknie również zagadnień z obszaru budowania wizerunku.

Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem – relacja ze spotkania

Prowadzący warsztaty Darek Aksamit

Nowy rok 2017 otworzyliśmy tematem dotyczącym tworzenia i promocji projektów. Warsztaty zatytułowane "Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem" odbyły się 11 stycznia w Gmachu Głównym. Było to już czwarte wydarzenie z cyklu "Babskie Spotkania – Weź sprawy w swoje ręce". Tym razem spotkanie poprowadził Dariusz Aksamit - fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, promotor nauki.

Powstał fanpage cyklu Badania - Innowacje - Technologie

Żeby jeszcze skuteczniej promować prace ludzi związanych z naszą Uczelnią, powstał fanpage poświęcony naukowym wieściom z PW.